Balıkesir Merhaba Gazetesi

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu: “Promil Canavarını Engelleyin!”

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu: “Promil Canavarını Engelleyin!”
28 Temmuz 2022 - 11:59

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu: “Promil Canavarını Engelleyin!”

 

Önceki gün, AK Parti Edremit İlçe Başkanlığından çarpıcı bir açıklama geldi. İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, CHP’li Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ı istifaya davet etti. AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, başkan Arslan’ın ruh sağlığından şüphe ettiklerini söyledi.

 

Ekrem Umutlu, açıklamasında Belediye Başkanı Hasan Arslan’a yüklendi. Umutlu, “Hasan Arslan, daha adaylık sürecinde Edremit’i rezil etmeyi başardı. Biliyorsunuz, seçim çalışmalarında mikrofonun açık olduğunu unutmuştu. Hatırlarsanız, o gün okunan ezana küfür eden din düşmanları, bugün belediye başkanlığı yapıyor. Üstelik sonuçta ortada. Ayrıca, her fırsatta ilçesine ihanet edercesine Edremit’in adını lekeleyip turizmi baltalıyor. Ancak, Hasan Arslan’ın skandalları bununla sınırlı değil” dedi.

Belediyeyi Terör Sevicilerle Doldurdu

Umutlu, Hasan Arslan’ın seçim sürecinde sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımları hatırlattı. Ardından da “Hasan Arslan’ın bu paylaşımlarda terör seviciliği yaptığını gördük. Dahası, bu gün Hasan Arslan, belediyeyi de terör sevicileri ve terör destekçileriyle doldurdu” şeklinde konuştu. Ekrem Umutlu, belediyeye alınan personel ile ilgili açıklamasında da çarpıcı ifadeler kullandı. Umutlu, “Edremit’te kalifiye eleman yokmuşçasına, sipariş ile dışardan personel getiriliyor. Üstelik biz EDBEL Şirketi eski genel müdürünün terör ile bağlantılı olduklarını gündeme getirmiştik. Terör çığırtkanı ve hükümet düşmanı olarak tanınan Metin Tunçer’i de kendisine başkan yardımcısı olarak atamıştı. Ancak, makamında saldırıya uğrayınca görevden alarak çark etmişti” dedi.

 

 

“Edremit’i Rant Kapısına Çevirdiler!”

Ekrem Umutlu, açıklamasının devamında, “Hasan Arslan ve ekibinden icazet alanlar da Edremit’i mesken tuttu. Ayrıca, İmralı’daki katilin avukatı, gördüğü destekle ailece ilçede rant peşinde koşmaya başladı. Hatta, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve CHP Genel Merkezi’nden pek çok üst düzey isim sürekli Edremit’e gelir oldu. Rant kapısına çevirdikleri ilçemizde bu kişiler arazi toplar oldu. Defalarca kendisinin ve ekibinin seçim öncesindeki ve şimdiki mal beyanlarını istedik. Ancak, Hasan Arslan, herkesi aptal yerine koyarak işine geldiği gibi algı operasyonlarını sürdürüyor” dedi.

“Oylarımız Kürdistana Cümlesini Unutmadık”

Umutlu, “Hasan Arslan ve ekibi, Hükümetin ve AK Partili Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve hizmetlerini de utanmadan, sıkılmadan kendileri yapmış gibi insanlara anlatmakta. Edremit’in Şehit Hamdi Bey Meydanı’nda CHP’nin etkinliğinde CHP’den çok terör bağlantılı HDP bayraklarının sallanmasına sessiz kalan başkan Arslan’ın seçim zamanında sarf edilen ‘Oylarımız Kürdistana’ cümlesine ‘Bize verecek demektir’ şeklindeki cevabını da unutmadık!” şeklinde ifadeler kullandı.

 

“Artık Ruh Sağlığının İncelenmesi Şart!”

 

Başkan Selman Hasan Arslan’ın Edremit Belediyesi’ni yönetemediğini ifade eden AK Parti İlçe Başkanı Umutlu, “Yaklaşık 3 yıldır hep birlikte görüyoruz ki, Hasan Arslan belediyeyi yönetemiyor. Zaten amacının da hizmet olduğuna inanmıyoruz. Ayrıca, ilçenin adını tüm ülkeye skandallarla duyuran bir kişinin ruh sağlığından şüphe ediyoruz. Bu şüphemizi zaten mahkeme yoluyla gidereceğiz. Kendisine dava açtık ve ruh sağlığının incelenmesini istedik. Dahası, Terör sevicilerini, işgüzarlıkları, rant hırsını ve rezillikleri Edremit halkı görüyor” dedi.

“Hangi Yüzle İnsanlardan Oy İsteyecek?”

Umutlu, “Göreve geldikleri günden bu güne hiçbir seçim vaadini yerine getiremedikleri gibi ilçede çivi çakmadan 3 yıl geçiren Hasan Arslan ve ekibi, hangi yüzle çıkıp insanlardan oy isteyecek? Ruh sağlığından şüphe ettiğimiz Arslan’a sesleniyoruz; Ya git rapor al ve ruh sağlığının yerinde olduğunu ispat et, ya da aslanlar gibi çık istifa et! Edremit halkı senden bıktı usandı artık. İlçemizin kurtuluş gününde Türk kadınını kara çarşafla örtüp diz çöktürerek zincire bağlayan Edremit Belediyesi, bu skandalı bile savunmaya çalıştı. Dinimize, geleneklerimize, tarihimize, kültürümüze ve sanata saygı duymadıklarını her fırsatta ortaya koyan bu zihniyete gereken cezayı seçmenler sandıklarda verecektir” diye konuştu.

 

“Rant Peşinde Koşan Promil Canavarları”

 

Edremit’i ve belediyeyi aydınlığa kavuşturup hak ettiği refah seviyesine kısa sürede eriştirmeye söz veren Başkan Umutlu, “Yönetemiyorsunuz ve hala zorluyorsunuz. İşi ehline bırakın ve hem Edremit halkı, hem de belediyemiz rahat bir nefes alsın. Üstelik, belediyeyi 350 milyon borca soktun! İlçemiz daha önce AK Belediyeliği gördü ve o dönemde yapılan yatırımlar ortadadır. 20 yıllık iktidarımızda ilçemizde yaptığımız devlet yatırımları ve Büyükşehir Belediyemizin yatırımlarını saymakla bitiremeyiz. Artık CHP seçmeni bile sizden nefret eder duruma geldi. Şu zamanlarda istifa et ki, Edremit’in sokaklarında dolaşabilmeye yüzünüz olsun! Tarih sizi affetmez, Edremit halkı sizi affetmez! ayrıca, Rant peşinde koşan promil canavarlarına Edremit dur demesini bilir” dedi.

“Tüyü Bitmemiş Yetimin Hakkını Korumayı Sürdüreceğiz”

Umutlu, tüm bu yaşananlara meclis üyelerininde tanık olduğunu belirtti. Umutlu, “Basiretsiz bir yerel yönetim dönemi yaşayan ilçemizi, AK Kadrolarımızla bu kara günlerinden kurtarmaya talibiz. Ayrıca, Edremit Belediye Meclisi Cumhur İttifakı Grubu’nun üyesi olan tüm meclis üyelerimize AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Yönetimi olarak mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Meclis üyelerimiz, ilçemizin menfaatlerini, tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını belediye meclisinde savunmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle basın açıklamamıza son verirken, diyoruz ki; Aydınlık günler yakın! AK Belediyelik özlemi sona erecek!” dedi.

Haber: Kamil Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.