Balıkesir Merhaba Gazetesi

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Umutlu: “Edremit’i Yönetemiyorlar”

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Umutlu: “Edremit’i Yönetemiyorlar”
04 Şubat 2021 - 13:54

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Umutlu: “Edremit’i Yönetemiyorlar”

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, “CHP’li Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve ekibi, belediyeyi CHP Genel Merkezi’nin arka bahçesi gibi kullanmasına müsaade ederek yanlış uygulamalarına yenilerini ekliyor.” dedi

SİPRAİŞLE GELDİLER İDDİASI

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu EDBEL’de çalışan bazı kişilere yönelik Ankara’dan siparişle geldiler iddiası ile açıklamada bulundu. Konuyla ilgili yazılı açıklamalarda bulunan Umutlu, “Edremit Belediyesi, CeHaPe Genel Merkezi koridorlarından idare edilemez. Bay Kemal’in HDP ile olan ittifakını ilçemizde görüyoruz”dedi. Konuyla ilgili açıklamalarında Ekrem Umutlu şunları kaydetti:

 “3-5 ÇAPULCUYA BIRAKMAYACAĞIZ”

“AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı olarak, tüyü bitmemiş yetimin dahil üzerinde hakkını taşıyan Edremit Belediyesi’nin ve halkın menfaatlerini 3-5 çapulcuya bırakmayacağız. Edremit Belediyesi’nin ve Edremit halkının haklarını savunma amacımızdan vazgeçmediğimiz gibi, ilçemizin adının lekelenmesine de müsaade etmeyeceğiz. Edremit Belediye Başkanlığı Makamı’nı meşgul eden Hasan Arslan, belediyeyi CeHaPe’nin arka bahçesine dönüştürmeye başladı. Böylelikle, belediyeyi yönetemediğini de yine göstermiş oldu.

 “PKK SEVİCİSİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİK”

Ankara’dan aldıkları talimatlara uyarak EDBEL’de istihdam edip, binlerce lira maaşla çalıştırdıkları kişilerin bir çoğunun sabıkalı ve PKK sevicisi olduğunu öğrendik. PKK sevicisi bu kişilerin de, örgütün uyuyan hücreleri olarak bekletildikleri yönünde de düşüncelerimiz mevcut. Edremit Belediyesi sahipsiz değil! Hasan Arslan, yetkili ama etkisiz bir başkan. Edremit Belediyesi’nin gelirleri, malları ve mülklerinde her bir ilçe sakininin hakkı vardır. Benim Tuzcumurat’ta, Gazicelal’de ve daha bir çok mahallemde iş bekleyen vatandaşım dururken, niteliksiz, iş bilmez, CeHaPe holiganı olmaktan başka vasfı olmayan ithal işçi getirmek te ne oluyor! Kimse belediyeyi babasının çiftliği gibi yönetmeye çalışamaz.

 “KARAYILAN’I DA EDBEL’DE İŞE ALIN”

Hele ki ilçeye ithal getirilen bu işçilerin PKK sevicisi olması konusu, Edremit’i karanlık günlere sürükleyecek skandal niteliğindedir. İthal getirilen EDBEL çalışanlarının yüksek maaşlarla çalıştırılması, ilçemizde iş bekleyen yüzlerce kişinin haklarına da tecavüz edilmesi anlamına gelir. O zaman Karayılan’ı da EDBEL’de işe alın! Tüm bu yaşananları İyi Parti de görmelidir ve durduğu yeri gözden geçirmelidir. Doğrudan teminli yüzbinlerce lira tutarındaki faturalardan haberdar olduğumuz gibi, bunlarla ilgili halkımızı bilgilendirmeyi sürdüreceğiz.

 “KAÇ İTHAL ÇALIŞAN MEVCUT?”

CeHaPe’nin yönetici kademesindeki istifaları da her geçen gün görmekteyiz. İstifaların gerekçeleri genellikle CeHaPe-HDP-PKK işbirliğidir. EDBEL, bünyesindeki otelleri kimlere ne karşılığında verdi? Otellerin çok yüksek rakamlı restorasyon harcamalarının detayları nedir? Ankara’dan ithal çalışanları barındırma sebebiniz nedir? Kaç ithal çalışan mevcut? EDBEL tarafından kimlere, ne bedellerle büfeler verildi? Görevde olduğunuz 2 yılda EDBEL ne kadar gelir elde etti ve ne kadar borcu oldu? Tüm bu soruların muhatabı CHP’li Belediye Başkanı Hasan Arslan’dır. Yaptığımız suçlamalara ve iddialarımıza sessiz kalan sayın Arslan’ın bu sorulara da seyirci kalacağından eminiz”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.