Balıkesir Merhaba Gazetesi

AK Parti İktidarı Vatandaşın Rızkına Göz Dikti

AK Parti İktidarı Vatandaşın Rızkına Göz Dikti
16 Nisan 2022 - 14:39

AK Parti İktidarı Vatandaşın Rızkına Göz Dikti

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Dursunbey’de hem çiftçi hem de esnafın hayat pahalılığı nedeniyle yaşadığı sorunları dinledi. CHP’li Akın; “Esnaf ne kirasını ne faturasını ödeyebiliyor. Çiftçi ise toprağını ekemiyor. Süt üreticisi süt ineğini kesmek zorunda kalıyor. Çünkü kimse kazanamıyor. Ramazan ayı başkalarının dert ve sıkıntısına ortak olma ayıdır. Ramazan ayı Müslümanların rızkının arttığı aydır. AK Parti iktidarı vatandaşlarımızın derdini sıkıntısına ortak olmuyor. Rızkına ise göz dikmiş durumda” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dursunbey’de vatandaşın sorunlarını dinledi. Durabeyler, Güğü, Selimağa, Hotaşlar mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen CHP’li Akın, vatandaşın bolluk ve bereket ayı olan Ramazan ayında bile tenceresini kaynatamadığına dikkat çekti. Dursunbey’de esnafın sorunlarını dinleyen CHP’li Ahmet Akın; esnafın kiradan fazla gelen elektrik faturaları nedeniyle isyan ettiğini söyledi. Hayat pahalılığı nedeniyle Dursunbey’de vatandaşların zor durumda olduğuna dikkat çeken CHP’li Akın, şunları dile getirdi:

DURSUNBEY’İN BOŞ VAATLERE KARNI TOK!

“AK Parti iktidarının ‘oy deposu’ diye düşündüğü, ‘çantada keklik’ diye baktığı Dursunbeyli hemşehrilerim artık iktidarın boş vaatlerine karnı tok. İlk seçimde Dursunbeyli hemşehrilerim hayat pahalılığını artıran, mutfaklarda yangına neden olan bu iktidara cevabını verecek. Dinlediğimiz; selam verip, selamını aldığımız hemşehrilerimiz, esnafımız, çiftçimiz, yaşlımız, gencimiz tek bir şey söylüyor: ‘Geçinemiyoruz. Eve ekmek götürmekte zorlanıyoruz.’ Esnafımız kiradan daha fazla elektrik faturası ödemeye başladı. Vatandaş bugün aldığının yarın daha pahalı fiyattan almak zorunda kalıyor. Çiftçi tarlasını ekemedi, tarlasını eken de gübre atamadı. Süt üreticileri zaten 6 lira maliyetle ürettikleri sütü 4 lira 75 kuruşa satarak zarar ediyor. Vatandaş artık sandığın bir an önce gelmesini istiyor. Çarşıda pazarda dinlediğimiz vatandaşlarımızın sorunu aynı. Çözümü vatandaşlarımız da biliyor ve dile getiriyor. Hemen seçim!”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.