Balıkesir Merhaba Gazetesi

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran: “Milletimiz Çok İyi Biliyor”

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran: “Milletimiz Çok İyi Biliyor”
28 Şubat 2022 - 13:42

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran: “Milletimiz Çok İyi Biliyor”

 

AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı, 28 Şubat ‘Post Modern Darbe’ olarak nitelendirilen dönem ile alakalı basın açıklaması yaptı.

 

Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda yapılan açıklamaya, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Dr. Mustafa Canbey, Belgin Uygur, AK Partili Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, AK Parti İl ve İlçe Başkanlıklarının Kadın ve Gençlik Kolları, partililer ve vatandaşlar katıldı. Hazırlanan basın açıklamasını, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran okudu. Başaran, açıklamaların 81 ilde eş zamanlı olarak yapıldığına dikkat çekti.

 

“Karanlık bir zihniyetin de ismi olarak tarihe geçmiştir”

 

Ekrem Başaran, “Bugün 28 Şubat post-modern darbe olarak adlandırılan sürecin 25. Yıldönümü münasebetiyle 81 ilde eş zamanlı olarak basın açıklamamızı gerçekleştirmek için Ak Kadrolar olarak buradayız. 25. yılını geride bırakan ve ‘post-modern’ darbe olarak adlandırılan 28 Şubat süreci, milletimizin inancına, iradesine, değerlerine, insan haklarına, demokrasiye ve özgürlüklere yapılan fiili bir darbedir. Motivasyonunu 27 Mayıs darbesinden alan 28 Şubat; bir darbenin tarihi olduğu gibi vesayetin, antidemokratikliğin, karanlık bir zihniyetin de ismi olarak tarihe geçmiştir” dedi.

“İnsan haklarına aykırı uygulamalara maruz bırakılmış”

 

Başaran konuşmasını şöyle sürdürdü; “28 Şubat’ta sözde irtica tehdidi ile medya, darbeci zihniyete ram olarak ‘Topyekün Savaş’ manşetleri atmış, Ankara sokaklarında tanklar yürütülmüş, anti-demokratik MGK kararları alınmış, demokrasiye balans ayarı denilerek dönemin hükümeti istifaya zorlanmıştır. ‘1000 yıl sürecek’ dedikleri 28 Şubat Post-Modern darbesi ile insanlar ayrımcı, ötekileştirici, insan haklarına aykırı uygulamalara maruz bırakılmış, milyonlarca insanın hayatı karartılmıştır. Kadınlarımız ve genç kızlarımız, ne acıdır ki bu karanlık sürecin en büyük mağdurlarından olmuştur.”

 

“İfade özgürlükleri gibi temel hakları ellerinden alınmıştır”

 

AK Parti İl Başkanı Başaran, açıklamanın devamında, “Darbecilerin kurduğu ikna odalarında nice kadın, inançları hiçe sayılarak horlanmış ve baskıya maruz kalmıştır. Başörtüleri açılmaya zorlanmıştır. Bu odalarda psikolojik baskılara maruz bırakılan kızlarımızın çoğu üniversitelerdeki, liselerdeki eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalmış ve etkisi bugün dahi süren travmalar geçirmiştir. Getirilen kanunsuz başörtüsü yasağı ile kadınların çalışma hayatında var olmaları engellenmiştir. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları ellerinden alınmıştır. Ülkesi, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi kategorize edilerek ‘Yeşil sermaye’ adı altında ötekileştirilmiştir” şeklinde konuştu.

“Ne yazık ki bazı mahfillerde hala diriliğini korumaktadır”

 

Açıklamasını sürdüren Ekrem Başaran, “28 Şubat darbesi, vesayetçi sistemin ilk tezahürü değildir; maalesef sonu da olmamıştır. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi de aynı kaynaktan beslenen vesayetçi sistemin dışa yansıyan bir suretidir. Ülkemizde yaşanan bazı gelişmelere ve dillendirilen, mırıldanılan, hayali kurulan özlemlere bakılırsa 28 Şubat zihniyeti ne yazık ki bazı mahfillerde hala diriliğini korumaktadır. Devletimizin 28 Şubat’ın acılarını sağaltmak ve iyileştirmek adına yaptığı muazzam çalışmalarına rağmen bu zihniyetin söylemleri, eylemleri ve kamuflajlı darbe yılları nostaljileri; kabuk bağlayan yaralarımızı kanatmaktadır.” ifadelerini ser etti.

 

“Yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz”

 

Başaran, açıklamada, “Vesayetçi zihniyetle mücadelemiz biz var olduğumuz sürece devam edecek inşallah. 28 Şubat için “bin yıl sürecek” diyenler unutmasın ki 28 Şubat bin yıl sürmedi; ancak biz 28 Şubat’ı bin yıl geçse de unutmayacağız. Demokrasimize ve Milli İrade’ye her zaman sahip çıkacağız. 15 Temmuz Darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Milletimizle beraber gösterdiğimiz mücadele bunun ispatıdır. Bu vesile ile ülkemizde 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz gibi insan onurunun, insan haklarının, demokrasi ve değerlerimizin hiçe sayıldığı günlerin bir daha yaşanmaması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyor, 20 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

 

“Kimin mağdur, kimin destekçi olduğunu milletimiz iyi biliyor”

 

İl Başkanı Ekrem Başaran, açıklamayı şöyle noktaladı; “Basın açıklamamızı tamamlamadan önce şunu belirtmek isterim. Şimdi bakıyoruz da o gün 28 Şubat’ı destekleyenler bugün mağduru olduğunu dile getirmekte. Ve bu konu ile ilgili bol bol demeçte vermekteler. Kimin mağdur, kimin destekçi olduğunu milletimiz çok iyi biliyor. Ben katılımlarından dolayı, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İlçe Belediye Başkanlarımıza, İl Yönetimimize, İlçe Başkanlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, teşkilat mensuplarımıza ve çok kıymetli basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.