Balıkesir Merhaba Gazetesi

AK Parti Milletvekilleri Ve Roman Temsilcileri Bir Araya Geldi

AK Parti Milletvekilleri Ve Roman Temsilcileri Bir Araya Geldi
25 Mart 2021 - 19:19

AK Parti Milletvekilleri Ve Roman Temsilcileri Bir Araya Geldi

AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Yavuz Subaşı ve Adil Çelik Balıkesir’de roman dernekleri temsilcileri ile bir araya geldi.

ROMANLARIN SORUNLARINI ELE ALDILAR

AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Yavuz Subaşı ve Adil Çelik Roman dernekleri temsilcileri ile bir araya gelerek Roman vatandaşların sorunları ve bu sorunların çözüm önerileri ile ilgili değerlendirmelerde bulundukları bir buluşma gerçekleştirdiler. Buluşmada AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Has Romanlar Federasyonu Başkanı Sadettin Altın, Has Romanlar Başkan Vekili İsmail Arslan, Edrom Başkanı Murat Pekçetin, Edrom Genel Sekreteri Murat Turan,   Akıncılar Roman Kültürü Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Gezer, Balıkesir Genç Müzisyenler Derneği Başkanı Volkan Çekmeoğlu, Roman İşadamları Derneği Başkanı Ramazan Ateşpak, Altıeylül Gümüşçeşme Romanları Geliştirme ve Yaşatma Derneği Başkanı Selami Say, Balıkesir Ramazan Davulcuları Derneği Başkanı İsmail Karagöz ve Bandırma’dan İlkay Tunalı’da yer aldı.

 “ROMAN KARDEŞLERİMİZİN HEP YANINDA OLACAĞIZ”

Milletvekili Adil Çelik toplantıda konuşarak “AK Parti olarak; farklılıklarımızı, zenginlik olarak görüyor, bu bağlamda, toplumumuzun her ferdini ayrı ayrı önemsiyor, kimseyi ötekileştirmeyen politikalarımızla milletimizin huzur ve refahı için çalışıyoruz, bu bağlamda Roman kardeşlerimiz ile ilgili olarak Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk Hanımefendi Başkanlığında, Milletvekillerimizle istişare toplantısı gerçekleştirildi” dedi. Çelik ayrıca  “İçinden geçtiğimiz zorlu salgın döneminde, dezavantajlı duruma düşen Roman kardeşlerimizin yanında olmak, kardeşlerimizin sıkıntılarını gidermek adına çalıştık, her daim çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 “TOPLANTILARIMIZ DEVAM EDECEK”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı ise toplantıda, “Türkiye’deki roman vatandaşlarımızın bütün dertleri ile gece gündüz demden ilgilenen Cemal Bekle kardeşimiz de İzmir’den gelerek toplantıya katılım sağladılar, kendisini misafir etmekten büyük mutluluk duyduk, kendisine ayrıca Roman kardeşlerim adına teşekkür ediyorum” dedi. Sözlerine devam eden Subaşı: “Pandemi süreci dolayısıyla katılımcı sayımızı kısıtlı tutmak zorunda kaldık, ilerleyen dönemlerde İnşallah çok daha geniş kapsam ve katılımla toplantılarımızı gerçekleştirmeye, Roman kardeşlerimizi temsil eden tüm dernek ve federasyon yetkililerimizle istişareye devam edeceğiz” dedi. Toplantıya katılan Roman Federasyonu ve Dernek Başkanları da her türlü desteğe teşekkür ettiklerini belirttiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.