Balıkesir Merhaba Gazetesi

AK Parti’nin Düğün’ünde Coşku

AK Parti’nin Düğün’ünde Coşku
10 Şubat 2021 - 19:01

AK Parti’nin Düğün’ünde Coşku

AK Parti Balıkesir 7. Olağan İl Kongresi gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantıyla katıldığı Kurtdereli Spor Salonunda düzenlenen AK Parti Balıkesir 7. Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanı Ekrem Başaran güven tazeledi.

EKREM BAŞARAN GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Balıkesir 7. Olağan İl Kongresi ‘nde Balıkesir İl Teşkilatı mevcut İl Başkanı Ekrem Başaran ve yönetiminin olduğu tek liste ile seçime gitti. Kongrede yapılan seçimde Ekrem Başaran güven tazeledi. Büyük bir coşku ile Kurtdereli Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 7. Olağan İl Kongresi’ne Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Balıkesir AK Parti İl Koordinatörü Şahin Tin, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Milletvekilleri, bazı İlçe Belediye Başkanları ve partililer katıldı.

GÖNÜL KÖPRÜSÜNDEN GEÇENLER

AK Parti Balıkesir 7. Olağan İl Kongresi’nde konuşan AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran konuşmasında “Bizim memleketimiz Kuvayi Milliye kıvılcımlarının atıldığı şehirdir. Yeşiliyle mavisiyle ayrı güzel, insanıyla ayrı güzel olan memleketimizdir Balıkesir’dir. Buradan Gece gündüz demeden Dursunbey’den Ayvalık’a Bandırma’ya, Erdek’ten Savaştepe’ye kadar omuz omuza çalmadık kapı bırakmayan gönülden gönüle köprü kuran bilhassa kadın kollarımızı selamlıyorum.” dedi.

BAŞARAN GENÇLERE SESLENDİ

Kendisine tezahürat eden gençlere seslenen Ekrem Başaran “Sizler geçeceğimizin siyasetçileri, geleceğimizin AK İstikbalisiniz. Gençler dimdik durdukça bizi kimse yolumuzdan çeviremeyecek inşallah ”dedi. 6 Aralık 2019 günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevlendirmesi ile Balıkesir İl Başkanlığı görevine başladığını ifade eden Başaran şunları kaydetti:

 “2021 ŞAHLANIŞ YILINA DÖNÜŞECEK ”

“Göreve tandığım o günden bugüne kadar göreve atandığımız arkadaşlarımız ile beraber tüm gücümüzle bu makamın gereklerini yapmaya çalıştık.2020 yılı ülkemiz ve insanlık için maalesef sıkıntılı bir yıl oldu. Depremler,seller, çığ felaketleri ve tüm insanlığı kasıp kavuran koronavirüs salgını;  sosyal,  ekonomik, siyasi ticari faaliyetleri olumsuz etkiledi. 2020 yılında yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen umutlarla girdiğimiz 2021 yılını yepyeni bir şahlanış yılına dönüştürmenin gayreti içindeyiz.

ÖZNESİ BALIKESİR OLAN HER KONU TAKİPTE

Tabi ki AK Partimizi 2023 seçimlerine taşıyacak olan kadroları geniş istişarelerle oluşturduk. Gerek atanan gerekse şimdi seçilecek yönetim kurulu için dava arkadaşlarımızın gösterdiği teveccühe, çalışma isteğine ve ekip olma gayretine çok teşekkür ediyorum. Bu kadrolarla hak bildiğimiz yolda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başta Balıkesirimize ,milletimize ve ülkemize hizmet etmek gayesiyle gece gündüz çalışacağız. Özellikle öznesi Balıkesir olan her konunun tarafı ve takipçisi olmaya devam edeceğiz.

 “ÇOCUKLARIMIZIN YOLUNU ŞEKİLLENDİRECEĞİZ”

Ak Parti kuruduğu günden bugüne kadar nasıl milletine umut olduysa bugünde tüm gönül coğrafyamızın umudunun partisidir.19 yıldır partimiz eğitimden sağlığa adaletten ulaşıma, tarım ve hayvancılıktan gençlik ve spora, savuna sanayinden uzay teknolojisine kadar birçok alanda yatırım yaparak ülkemizi kalkındırmıştır. Partimiz koyduğu hedeflerin çıtasını her zaman yükselterek ülkemiz ve milletimize hizmet noktasında beklentileri hep yüksekte tutmuştur. AK dava yolunda bizlerin hiçbir zaman menzili değişmedi. Kararlılıkla attığımız adımlar eksilmedi. Tarihimiz geleneklerimiz ve değerlerimiz ile milletimiz arasındaki rabıtayı hiç zayıflatmadan ilerledik. Çocuklarımızın ve torunlarımızın da yolları şekillendireceğimiz bu yolda Rabbim imkan verdikçe hep birlikte çalışmayı sürdüreceğiz.

 “EN ÇOK ÜYEYE SAHİP PARTİYİZ ”

Türkiye’nin en çok üyeye sahip siyasi partisiyiz.2002-2003 yıllarında Balıkesir AK  Parti ailemizin ise 14 bin 500 üyeye sahipken şimdi bugün 155 bine ulaşmıştır. Sadece 2020 yılının son 4 ayında 10 bin yeni üye yaptık. Bugün siyasetin sahibi olan milletimizle güçlü kadrolarımızla 2023 , 2053 ve 2071 hedeflerine yılmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz inşallah.

 “ZALİM SEMBOLLERİ BİR BİR YIKIYORUZ ”

Hemen hemen son yüzyılda bu necip milletin başına musallat olan jakoben, elitist, buyurgan ve zalim yapının sembollerini AK Parti olarak birer birer yıkıyoruz. Kamuda ve eğitimde başörtü yasağının kalkması, Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması, Taksim’e cami yapılabilmesi bunlardan önemli olan örneklerdir. Boğaziçi Üniversitesi’deki kurtarılmış yönetim kastının değiştirilmesi de bunlarda biridir. Allah’ın izni ile biz kendimizden ve yolumuzdan eminiz ve inanıyoruz ki iman varsa imkan da vardır. ”

 “DEMOKRASİ YERELDEN BAŞLAR ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz kongre sırasında şöyle konuştu: “Bu milletin bağrından geçmişinden, medeniyet anlayışından alan ve liderliğini Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı hareket işte burada, kongresinde bayramını yapıyor. Liderimizin tutarlılığı, liderlik anlayışı ve ona inanan teşkilatları birçok işi başardı. Ancak yapacaklarımızın daha başındayız. İnşallah 2023,2053 ve 2071 hedeflerine hep beraber bu birlik ve beraberlik içerisinde memleketimiz, insanımızı ilerleteceğiz Allah’ın izniyle. Demokrasi yerelden başlar. Bir ülke bir medeniyet yerelde olduğu kadar kuvvetlidir. Bizler sizlerin sayesinde 31 Mart 2019 senesinde bu göreve önce Cumhurbaşkanımızın teveccühü, Allah’ın izni ve sizlerin desteği ile seçildik. Bugün bizlerle görev yapan başta İl Başkanımız Ahmet Sağlam’a ve teşkilatlarımızda görev alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.“

 “BU ŞEHRİ SİZİN İSTEDİĞNİZ GİBİ YÖNETECEĞİZ”

Esaslı güzel bir çalışma yaptık. Neticesinde böyle kutsal bir göreve belediye başkanı olarak seçildik .O andan itibaren şehrimizdeki insanımıza, sivil toplum örgütlerimize hepsine kulağımızı bir daha verdik. Biz bu şehri sizin istediğiniz gibi, bu kadim devletin medeniyet unsurları gibi yöneteceğiz. Stratejimizi AK Parti misyonuna göre Cumhurbaşkanımızın bize gösterdiği ışıkla Onun belediyecilik anlayışı ile kültürel belediyecilik, sosyal ve hizmet belediyeciliği ve katılımcı belediyecilik anlamında devam ettirdik.”

BAKAN PAKDEMİRLİ’YE TEŞEKKÜR

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye desteklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Yılmaz yapılan dere ıslahları, gölet çalışmaları ve benzeri çalışmaların sürdüğünü dile getirdi. “Sayenizde her yer pırıl pırıl oluyor ” diye Yılmaz halk ve ilçe belediye başkanları adına Bakan Pakdemirli’ye bir kez daha teşekkür etti.

 “BALIKESİR’E 14,3 MİLYAR LİRA DESTEK VERİLDİ”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kongrede yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile tarımsal destekleri yüzde 65 artırdıklarını söyledi. Eskiden olmayan müdahale alımlarına başladıklarını belirten Pakdemirli, “Bugün şundan gurur duyabilirsiniz; Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine arkadaşı, yol arkadaşı olarak, tarımla ilgili Türkiye’de büyük bir mesele bırakmadık.” diye konuştu. Pakdemirli, 18 yılda Balıkesir’e 14,3 milyar lira destek verdiklerini aktardı. Tarımsal desteklere değinen Pakdemirli, sözlerini şöyle sürdürdü:

 “LAFINDAN ÇOK İŞİ OLAN İKTİDARIZ ”

“Kırsal kalkınma kapsamında da 300 milyona yakın hibe ve zeytinle ilgili Cumhuriyet tarihinde ilk desteği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde Sayın Cumhurbaşkanımızın da takdir ve tensipleriyle zeytinde dane desteğine ilk defa biz destek vermeye başladık. Yine son 3 yılda tarım orman alanının dışında, orman alanında 70 milyona yakın fidan diktik, 20 milyon lira ORKÖY desteği verdik, 570 milyon lira da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde su yatırımı yaptık. 5 baraj, 12 gölet bitirdik. 7 sulama tesisi ve 6 taşkın koruma tesisi bitirdik. Biz lafından çok işi daha fazla olan iktidarız.”

 “100 YILI PLANLAR BİR ÜLKE HALİNE GELDİK”

Pakdemirli, AK Parti kongrelerinin, tazelenme kongreleri olduğunu belirtti. Cumhuriyet’in 100’üncü yılında yapılacak seçimlerin önemine işaret eden Pakdemirli, şunları söyledi: “2023 seçimleri elbette bir karne zamanı olacak hepimiz için, bir karne göstergesi olacak. Bu yönetim, bu seçilen yönetim çok önemli bir yönetim çünkü 2023 seçimleri bana göre Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden biri hatta en önemlisi diyebiliriz. Türkiye bir sistem değiştirmiştir. Bu sistemin oturması için en az bir 5 yıl daha iktidara hem talip olup hem de iktidarı almamız gerekiyor.

 “İL YÖNETİMİZİN SIRTINDA BÜYÜK SORUMLULUK VAR”

Bu son derece önemli, o yüzden bu seçime bizi götürecek olan il yönetimimizin sizin sırtında çok önemli bir sorumluluk var. Yani sizlerin, bu teşkilatın üzerinde çok büyük bir sorumluluk var. Yaptıklarımızı mutlaka daha iyi anlatmamız, hizmetlerimizi hatırlatmamız, ikna için de etkin yollar kullanmamız artık boynumuzun borcu. Ben inanıyorum ki 2023 seçimlerinden de alnımızın akıyla çıkacağız ve 2028 ve 2033’ün de temellerini atacağız. Zaten burada hatipler söyledi, 2053’ü, 2071’i söyledi, daha öteye şimdilik gitmeye gerek yok ama bu AK Parti’nin vizyonudur. Yani Türkiye hiçbir zaman 3 yılın, 5 yılın ötesinde hesap yapamaz bir ülke iken bugün artık 100 yılı planlar bir ülke haline gelmiştir.”

7. Olağan İl Kongresinde İl Yönetim Kurulu Adayları; Abdullah Altıntaş, Ahmet Acaroğulları, Ali Kama, Bekir Yurttekin, Bülent Yıldız, Cüneyt Ermişler, Cüneyt Kaba, Çağrı Yılmaz, Edip Eşref Kesen, Ekrem İnce, Emine Aslanboğa, Emine Ergün Erol, Emre Yeşilağaç, Erdem Eryılmaz, Erol Çetin,Fatih Güngör,Gonca Erdem, Gülşah Bayazit, Hakan Aka, Havva Çelik,Haydar Aydın,Hülya Ayyıldız,Hüseyin İlhan, Hüseyin Murat Uysal, İshak Babaç,Kumru Yıldız Işık, Mehmet Akif Kaynakoğlu,Mehmet Aydemir, Mehmet Barış,Mehmet Fatih Beyoğlu, Mehmet Fatih Ünlü,Muhammed Sadık Ünal, Mustafa Çanakçı,Mücahit Genç,Nasil Bakioğlu,Naim Bostan,Nuri Çakmak,Nuri Kaya, Nurten Arslan,Recep Kalafat,Ruhşan Genç,Semra Akyüz, Seyit Alper Kaya,Sezai Doğan,Şevket Demiraslan, Tayfun Deniz,Türkan Özcan,Vahdettin Çiftçi, Yusuf Eraslan

İl Disiplin Kurulu Üye Adayları; Hasan Demiraslan, Kemal Büyüakın, Hasan Saraç,Ali Davran,Cengiz Yücel Özek

İl Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Üye Adayları; Musa Yılmaz,Zekai Kafaoğlu,Ahmet Sağlam

Büyük Kongre Delege Adayları; Ekrem Başaran, Meral Cengiz, Muhammed Zahid Bayram, Yücel Yılmaz, Ayşe Tülay Ertük, Ebru Habib, Şuay İlhan, Mesut Özdemir,Alperen Bozdağ,Kasım Bostan,Yusuf Hocaoğlu,Dinçer Orkan, Ömer Munis, Hasan Avcı,Mehmet Doğan,Ekrem Umutlu, Merve İncik İşgüden,Ali Gür,Namık Kemal Gediklioğlu  Haber: Kamil Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.