Balıkesir Merhaba Gazetesi

Akil insanların temasları karşılıksız kalmadı

Akil insanların temasları karşılıksız kalmadı
19 Ekim 2014 - 18:57

Genel

Akil İnsanlar Heyeti toplantısında konuşan Başbakan Davutoğlu, “Akil insanların temasları karşılıksız kalmadı, raporlar rafa kaldırılmadı” dedi.

Dolmabahçe Başbakanlık Çalışma Ofisi’ndeki toplantıya, Akil İnsanlar Heyeti’nde yer alan isimlerin yanı sıra ilgili bakanlar katıldı. Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasıyla başlayan toplantıda çözüm süreci kapsamında önemli rol oynayan Akil İnsanlar Heyeti üyeleri, süreçte gelinen noktayı değerlendirdi. Akil İnsanlar Heyeti’nde yer alan isimler, sürecin ilerletilmesi yönündeki görüşlerini Başbakan Davutoğlu’na aktaracak. Toplantıda konuşan Davutoğlu, “Ortak bir sorumluluk taşıyoruz. Bu sorumluluğu toplumun bütün kesimlerine yaymada omuz omuza vermeliyiz” dedi. Davutoğlu, “Akil insanların temasları karşılıksız kalmadı, raporlar rafa kaldırılmadı” diye konuştu.

Olumlu sonuçlar doğuracak
Can Paker, Muhsin Kızılkaya, Oral Çalışlar, Etyen Mahçupyan, Nihal Bengisu Karaca, Hülya Koçyiğit ve Kadir İnanır ofise ilk gelen isimler arasında yer aldı. Ofis girişinde geniş güvenlik önlemi alındığı ve heyetteki isimlerin, görevli polisler tarafından isim kontrolü yapıldıktan sonra içeriye alındığı gözlendi. Bu arada ofis önünde çok sayıda basın mensubu görev alıyor. Toplantıya katılmak üzere Dolmabahçe Başbakanlık Çalışma Ofisi’ne gelen Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi üyesi olarak görev alan gazeteci Çalışlar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kobani (Ayn el Arap) için yapılan eylemlerin herkesi endişeye sevk ettiğini belirterek, herkesin çözüm sürecine kararlı olarak sarılmasının olumlu sonuçlar doğuracağını ifade etti. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.