Balıkesir Merhaba Gazetesi

Akıllı Şehir Karesi’de Kentsel Hareketlilik Ele Alınıyor

Akıllı Şehir Karesi’de Kentsel Hareketlilik Ele Alınıyor
02 Eylül 2022 - 13:49

Akıllı Şehir Karesi’de Kentsel Hareketlilik Ele Alınıyor

 

Karesi Belediyesi “Akıllı Şehir Karesi” projesi ile , Kentsel Hareketlilik, Yenilenebilir Enerji, Akıllı Kentlerde Çevre Yönetimi ve Akıllı Teknolojiler için Yaygınlaştırma konularında personelini eğitiyor.Proje GMKA tarafından desteklendi. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan kurumsal kapasitenin önemli olduğunu belirterek çalışmaların süreceğini belirtti.

 

 

DİNÇER ORKAN “AKILLI ŞEHİRLERİN YOLUNDAYIZ”

Karesi Başkanı Dinçer Orkan “Kentimizin gelişimine yönelik olarak ulaşım, trafik, atık yönetimi, alt yapı, yaya ve bisiklet yolları konularında çalışmalarımızı akıllı şehircilik uygulamaları ile birlikte hızla ilerletmeliyiz ”dedi Başkan Dinçer Orkan Hayata geçirdikleri eğitim projesi ile aynı zamanda akıllı şehirler alanında yürütülen Avrupa Birliği projesine ivme kazandırıldığının altını çizdi.

BAŞKAN ORKAN “KURUMSAL KAPASİTE ARTACAK”

Karesi Başkanı Dinçer Orkan, “ Bu süreçte en önemli hususlardan birisi sahada çalışan personelimizin akıllı şehirler konusuna hâkimiyetinin sağlanması. Teknik destek projesi ile birlikte akıllı şehirler konusunda belediyemiz personelinin yetkinliğini artırmış olduk, bu çalışmalara hız kesmeden devam ederek kurumsal kapasitemizi artırmayı sürdüreceğiz” dedi.

EĞİTİM 3 GÜN SÜRDÜ

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na (GMKA) 2022 yılı Teknik Destek Programı kapsamında sunulan ve ajans tarafından başarılı bulunarak destek almaya uygun görülen Karesi Belediyesi’nin “Akıllı Şehir Karesi” projesinin eğitim çalışmaları başladı. Teknik destek projesi kapsamında Akıllı Kentler, Akıllı Ulaşım Sistemleri, Kentsel Hareketlilik, Yenilenebilir Enerji, Akıllı Kentlerde Çevre Yönetimi ve Akıllı Teknolojiler için Yaygınlaştırma konu başlıklarında ilgili birim personellerine 3 gün boyunca eğitim verildi. Bu eğitimlerle personelin Akıllı Kent Sistemlerini özümsemesi ve yetkinliklerinin artması ile kurumda bu konuda yerel yönetim hafızasının oluşması için çalışmalar yapıldı.

HABER :NURSİMA AKYÜREK

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.