İlçe HaberleriSiyaset

Akın Anıtkabir’e Çıktı! Ailesi ve CHP’liler Yanında

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, seçilmesinin ardından ilk kez Anıtkabir’i ziyaret etti.

Akın Anıtkabir’e Çıktı! Ailesi ve CHP’liler Yanında

Akin Anitkabire Cikti Ailesi Ve Chpliler Yaninda 1
Akın Anıtkabir’E Çıktı! Ailesi Ve Chp’Liler Yanında

Başkan Olduktan Sonra İlk Kez Ziyaret Etti

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, göreve geldikten sonra ilk kez Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdi. Akın, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrini ziyaret ederek saygı duruşunda bulundu.

Akin Anitkabire Cikti Ailesi Ve Chpliler Yaninda 2
Akın Anıtkabir’E Çıktı! Ailesi Ve Chp’Liler Yanında

Ziyarete Katılanlar

Başkan Ahmet Akın’a; CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, İvrindi Belediye Başkanı Önder Lapanta, Manyas Belediye Başkanı Ahmet Duru ve Marmara Adalar Belediye Başkanı Aydın Dinçer eşlik etti. Ayrıca meclis üyelerinden; Ferit Gündoğdu, Burhanettin Ağabeyoğlu, Burcu Özer, Fatih Barlin, Zafer Abdi Gökçen, Mesut Nail Akın, Merih Arslan, Mehmet Sıray, Emir Arcan, Burhan Ast, Murat Karakoyun, Akın Ertürk, Türkan Akdağ Öztürk, Ahmet Uysal, Zühal Hasanoğulları, İsmail Özdemir, Doğan Ceylan, Cihan Berk Umay, Vedat Erkoyuncu, Samet Yenice, Volkan Altınöz, Sevinç Baykan Özden ve Aslıhan Biçki’de katılım gösterdi.

Akin Anitkabire Cikti Ailesi Ve Chpliler Yaninda 3

Başkan Akın Anıtkabir Anı Defteri’ne  Ne Yazdı ?

Başkan Ahmet Akın, ziyarete eşi Arbil Akın ve oğlu Erdal Akın ile birlikte katıldı. Anıtkabir Anı Defteri’ne şu satırları yazdı:

“Türk Ulusunun, İstiklalinin ve İstikbalinin Mimarı Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk…

Bugün burada Kuvayı Milliye Şehri Balıkesir’in bir evladı olarak hemşehrilerimin gösterdiği teveccüh sonucunda üstlendiğim mesuliyetin bilinci ve gururuyla huzurlarınızdayım. Kurucusu olduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’ni, 47 yıl sonra ülke sathında birinci parti konumuna taşıyan kadronun bir parçası olmanın iftiharı ile yazıyorum bu satırları. Açtığınız yolda, gösterdiğiniz muasır medeniyetler hedefine; yolumuzu aydınlatan ilkelerinizden taviz vermeden yürümekte ilk günkü gibi kararlıyız. Sadece bir ulusun kaderini değil, dünya tarihinin seyrini değiştiren siz büyük önderin en büyük eseri olan Cumhuriyetimizin; yılmaz, yorulmaz bekçileriyiz. Yadigârınız ve emanetiniz olan ülkemizi ve cumhuriyetimizi her kulvarda hak ettiği yere taşıyana kadar yorulmadan, durmadan çalışacağız. Başta şahsınız olmak üzere; silah arkadaşlarınızın, bu toprak parçasını bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizin eşsiz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhunuz şad, yadigârınız ilelebet olsun!”

Haber: Bülten

Balıkesir’in Milletvekilleri ve Başkanları Ata’nın Huzurunda

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu