Balıkesir Merhaba Gazetesi

AKIN ‘DAN AK PARTİLİ VEKİLLERE ÇAĞRI

AKIN ‘DAN AK PARTİLİ VEKİLLERE ÇAĞRI
53
11 Haziran 2019 - 15:11

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Balıkesir Milli Emlak Müdürlüğü’nün ilana çıktığı “hali arazi”, “çalılık”, “ham toprak” vasfındaki arazilerin vasıflarının tekrar değerlendirilmesini istedi ve AK Parti Balıkesir Milletvekillerine seslendi.

Maliye Bakanlığı’nın Gönen’de köylünün mera olarak kullandığı Hazine arazisini ihaleye çıkartmasının vatandaşların büyük tepkisine yol açtığını söyleyen CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “ Ömerler Mahallesi’nde vatandaşların mera olarak kullandığı 30 dönümlük arazinin ilk 14 dönümü 20 Haziran’da açık artırma usulü ile satışa çıkacak. Hayvancılığın kalbinin attığı yerde meraların satışı için ihaleye çıkılmasının zaten bir çok sorunla boğuşan hayvancılığın bitme noktasına getirecek” dedi.

“KİMİN MALINI KİME SATIYORSUNUZ?”

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “Maliye Bakanlığı, 35 haneli Ömerler Köyünde 5 parselden oluşan Hazine arazisini satacak.  Bu araziler mahalle sakinlerinin dedelerinden kalan ve devlete bağışladığı ve mera olarak kullandığı araziler. Kimin malını kime satıyorsunuz diye sormazlar mı? Balıkesirli iktidar milletvekillerimize sesleniyorum. Gelin bu soruna bir an önce çözüm bulalım. Bu satışları derhal iptal ettirelim.” Dedi.

“BU KARAR DERHAL ÇEKİLMELİ”

CHP’li Ahmet Akın, Balıkesir Milli Emlak Müdürlüğü tarafından satış ilanına çıkılan “hali arazi”, “çalılık”, “ham toprak” vasfındaki arazilerin en kısa zamanda ilanlarının geri çekilmesini istedi. Bu vasıftaki arazilerin mera komisyonunun görüşü olmadan satışa çıkarılmaması gerektiğini vurgulayan Ahmet Akın, “Balıkesir’in mera alanları daralıyor. Milli Emlak Müdürlüğü’nün çok sayıda satışa çıkardığı bu araziler ile ilgili Mera Komisyonun görüşleri alındı mı? Bu araziler mera komisyonunun görüşü alınmadan, bu alanlardan yararlananların görüşleri alınmadan parsel parsel satışa çıkarılması şeytani bir fikirdir. Bu satış kararları derhal geri çekilmelidir” diye konuştu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.