Balıkesir Merhaba Gazetesi

Akın: “Muhasebecilerin Sorunları Pandemide Arttı”

Akın: “Muhasebecilerin Sorunları Pandemide Arttı”
04 Mart 2021 - 14:23

Akın: “Muhasebecilerin Sorunları Pandemide Arttı”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın: “Mali müşavir ve yeminli müşavirlerin mağduriyetleri giderilmeli”.

ÇHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Kadın Kolları MYK Üyesi Hürmüz Avcı ve il yöneticileri ile birlikte Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (Balıkesir SMMO) ’nı ziyaret etti. Öte yandan Oda Başkanı Ertuğ Aslan nedzinde tüm meslek mensuplarının Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Muhasebe Haftası’nı kutlayan Ahmet Akın, pandemi sürecinde sorunları giderek artan mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleği mensuplarının sorunlarının çözülmesi gerektiğini söyledi.

MUHASBECİLER ÇÖZÜM BEKLİYOR

Ahmet Akın, “Devlet ile mükellef arasında köprü vazifesi gören meslek mensupları zor koşullar altında ve pandemide artan hayati tehlike taşıyan koşullarda çalışmak zorunda kalıyorlar. Ayrıca çözüm bekliyor ama iktidar her alanda olduğu gibi burada da duyarsız, ilgisiz ve kulağının üstüne yatmış durumda. İktidar bu konuda duyarsız kalmamalı.” diye konuştu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.