Balıkesir Merhaba Gazetesi

Aklınızı başınıza alın

Aklınızı başınıza alın
17 Aralık 2014 - 0:05

Genel

Türk Ocakları, “Ne Mutlu Türküm Diyeni” tabelasının indirilmesine sert tepki gösterdi.

Aklınızı başınıza alın

Türk Ocakları Balıkesir Şubesi Başkanı İsmail Acar, “Türk ismini silmeyi düşünenler akıllarını başlarına alsınlar” dedi.

Milli Kuvvetler caddesindeki “Ne mutlu Türküm Diyene” tabelasının Büyükşehir belediyesi tarafından indirilmesine tepkiler devam ediyor. Türk Ocakları Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı İsmail Acar, uygulamaya çok sert bir tepki gösterdi. Acar, “Kuvayi Milliye şehri Balıkesir’imizde bile ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sözünden rahatsız olanlar, onu silmeyi düşünebilenler çıkmaktadır. Onları akıllarını başlarına almaya davet ediyoruz” diye konuştu. Hükümetin, anayasanda Türk adını çıkartmak istediğini söyleyen Acar, “Nitekim AKP milletvekili Ayşe Bahçekapılı, 2 Aralık 2009’da basında yer alan demecinde, ‘Anayasayı değiştireceğiz, vatandaşlıktaki Türklük tanımını kaldıracağız.’ diyerek bunu açıkça ifade etmiştir” diye konuştu.

 SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Türk Ocakları Balıkesir Şubesi Başkanı İsmail Ocak, ‘

‘Son yıllarda Batılı dış güçlerin de isteklerine uygun olarak, sadece ‘vatandaşlık’ ve ‘coğrafyayı’ esas alarak ‘Türkiyeli’ veya ‘Türkiyelilik’ kimliğini ileri sürenler, hem ‘Türk’ kimliğini hem Türkiye’nin Türklüğünü yani Türkiye’de ‘Türk milleti’nin varlığını kabul edemeyenlerdir. ‘Türkiyelilik’ kimliğini savunanlar, herhalde kendilerini ‘Türk’ değil ‘Türkiyeli’   olarak kabul ediyorlar. Elbette herkes bilir ki ‘Türk’ ile ‘Türkiyeli’ aynı değildir. ‘Türk’, ‘Türklük’ kavramlarını, ‘Türkiye Cumhuriyeti’ni ve kurucusu Atatürk’ü içlerine sindiremeyenler, bir zaman tabelalardan TC’yi kaldırmayı deneyenler, şimdi de Atatürk’ün ‘Ne mutlu Türküm diyene’ vecizesini silmeye çalışıyorlar” dedi, Ocak, “Türk Ocakları ve Türk milliyetçileri olarak ‘Türk’ , ‘Türklük’ ve Atatürk’e yönelen her söz, tavır ve hareketi şiddetle kınıyor ve bütün varlığımızla ‘Ne mutlu Türküm diyene’ demeye devam edeceğiz” diye konuştu. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.