Balıkesir Merhaba Gazetesi

Aktürk’e yüklendi

Aktürk’e yüklendi
10 Aralık 2014 - 0:06

Genel

ASKF Başkanı Metin Mengüç, Balıkesirspor BaşkanıTuna Aktürk’ün, bir açıklamasına yanıt verirken, “Balıkesirspor’un içinde bulunduğu durum anladığım kadarıyla Tuna Aktürk’ün psikolojisini bozmuş” dedi.

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Metin Mengüç, yazılı bir açıklama ile Balıkesirspor Kulübü Başkanı Tuna Aktürk’e yanıt verdi. Balıkesirspor’un içinde bulunduğu durumun Tuna Aktürk’ün psikolojisini bozmuş olduğunu söyleyen Mengüç, Aktürk’ün gündem değiştirmeye çalıştığını ileri sürdü. Kulübün kurulduğu günden bu yana Balıkesirspor camiası içinde yer aldığını, “Tribünlerden gelip, kulübün bütün yönetim kademelerinde görev aldığını” söyleyen Mengüç, “Bir takımın başkanı, yönetim kurulu ve hocası  varken gidip o takıma hoca arayacak kadar cahil değilim. Türkiye’nin her yerinde futbol camiasında Balıkesirspor denilince benim ismim mutlaka akla gelir” diye konuştu.

“BİLGİ KAYNAĞINI GÖZDEN GEÇİR”

Balıkesirspor Kulübü Başkanı Tuna Aktürk’ün, bilgi kaynaklarının kendisini yanlış yönlendirdiğini belirterek, “Zira aynı bilgi kaynakları, bana da onun hakkında bazı bilgiler getiriyor, fakat ben duyumlarla  hareket etmem. Bu tavrımın sebebi de Tuna Aktürk’ün şahsına duyduğum saygı falan değildir. Bizim saygımız Balıkesirspor’ un kurumsal kimliğinedir” dedi. Mengüç, Tuna Aktürk’ü “Kongrede verdiği sözleri tutmaya,  amatörlere laf atmamaya” çağırdı. Balıkesirsor alt yapısının başarısının Balıkesirspor tesisleri sayesinde olmadığını da belirten Mengüç,  “Bu olay tamamen GHSİM ve ASKF ortak organizasyonu sayesinde gerçekleşmiştir” dedi. Mengüç, “Bugün Balıkesirspor’un alt yapı hocaları ve sporcuları, GHSİM ve ASKF’nin ortaklaşa yaptıkları tesislerdeki kazan dairesi ve depoda soyunmaktadır. Tuna  Aktürk bunlara yoğunlaşsın. Gündemi saptırmaya çalışmasın” diye konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.