Balıkesir Merhaba Gazetesi

AKTÜRK’TEN TARAFTARA UYARI

AKTÜRK’TEN TARAFTARA UYARI
20 Kasım 2014 - 0:20

Genel

Kulüpler Birliği’nin geçtiğimiz hafta yapılan toplantısına katılan Kulüp Başkanımız Tuna Aktürk, toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunurken; taraftarlara yönelik mesajlar verdi.
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in başkanlığında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da ziyaret eden kulüp temsilcileri arasında yer alan başkanımız Tuna Aktürk, artık taraftarların tribünlerde kendilerini motive etmek için söylediği bazı sloganların dahi Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu’nca kulübe ceza olarak döndüğünü söyledi.
‘ZIPLAMAYAN İBNE’YE CEZA GELİYOR
2014-2015 sezonunun Süleyman Seba Sezonu olarak ilan edilmesi sonrasında son dönemlerin moda tezahüratlarından birisi olan ve tamamıyla taraftarların kendi kendilerini motive etmek ve tribünleri ateşlemek için söylediği; “Zıpla, zıpla, zıplamayan ibne” tezahüratına Disiplin Kurulu’nca ceza geldiğini ifade eden Kulüp Başkanımız Tuna Aktürk;“Federasyonumuz artık tribünlerden gelen argo, küfürlü ve aşağılayıcı tezahüratlar nedeniyle kulüplerin gözünün yaşına bakmıyor. Taraftarlarımızca ceza gerektirmeyeceği düşünülen bazı sloganlara da ceza geliyor. Bu konuda taraftarlarımızın daha hassas davranmalarını ve sükunetlerini korumalarını rica ediyorum. Örneğin son dönemde tribünlerden sıkça duyulmaya başlayan; “Yıldırım Demirören Yeter” sloganına dahi ceza gelecek. Bir diğer ceza gerektiren slogan ise “Futbolun katili Türk hakemleri”. Bu sloganlar kulübümüze maddi anlamda cezalar yükleyecektir. Bu nedenle sağduyulu duruş ve tutumları ile bizlere külfet olmak bir yana her zaman destek veren, Türkiye liglerinde örnek olarak gösterilen taraftarlarımıza bir kez daha hassasiyetleri ve kulübümüze olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.