Balıkesir Merhaba Gazetesi

Al sana kaynak!

Al sana kaynak!
25 Nisan 2015 - 0:10

Genel

Yalova milletvekili Muharrem İnce iktidara yüklendi

Balıkesir ziyaretinde iktidarın CHP’ye yönelttiği ‘vaatlerin için nereden kaynak bulacaksın’ eleştirisine; “harama, soyguna son vererek” yanıtını verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Balıkesir ziyaretinde kendine özgü, eleştirileri ile vatandaşı hem güldürdü, hem de iktidarın politikalarını eleştirdi.Vatandaşla buluşan, Zağnospaşa camisinde Cuma namazı kılan, esnafı ziyaret eden İnce, Balıkesir’de TÜİK önünde yaptığı konuşmasında iktidarı yerden yere vurdu. İktidarın, “CHP vaatleri için nereden kaynak bulacak” eleştirisine karşılık, “Türkiye’nin soyulmasına, harama son vererek kaynak yaratacağız” diye yanıt verdi. İnce, iktidarın bütün manevi değerleri sömürerek, siyaset yaptığını, bir korku siyaseti güttüğünü, 23 Nisan törenlerinde çocukları bile korkuttuğunu, üzerlerinde baskı kurduğunu söyledi. İnce’nin ziyareti ve konuşmaları sırasında CHP Balıkesir Milletvekili Adayları; Mehmet Tüm, Namık Havutça, Fikret Şahin, İrfan Barış da katıldı. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, sert bir konuşma yaptı.

BÜYÜK DEVLET YALAN SÖYLEMEZ

Büyük devlet yalan söyleyemeyen devlettir, büyük devlet yandaşlarına para kazandırmak için öğrencilere tablet dağıtıp sonra da veliden 30 kalemde para toplayan devlet değildir. Büyük devlet teröristlerin tedavisi için kanun çıkaran devlet değildir. Büyük devlet Libya’ya uçaklar dolusu para gönderen, bir başka ülkenin içişlerine karışan devlet değildir. Büyük devlet telefonları dinlenmeyen devlettir. Büyük devlet dinlendiğini anlayınca onlara meydan okuyan devlettir.

BU SEÇİM İKİ TARAF ARASINDA

Bu seçimde yarış halkın çocuklarıyla saraylılar arasında ki yarıştır. Bu seçimde ki yarış geçinemeyen emekliler, işsiz kalan gençler, siftah yapamayan esnafla 700 bin liralık kol saati takanlar arasında olacaktır.

Bu seçimde ki yarış haramzadelerle; ağzından kaçırıp ‘ben çocuklarıma helal lokma yedirmedim’ diyenlerle geçinemeyenlerin seçimidir.

Annelerimiz bize ‘salonun ışığı yanarken bir de koridorun ışığını yakma, tutumlu ol’ diye öğretti. Ağlamadan sorumlu devlet bakanı ne diyor; ‘İsraf konusunda sınıfta kaldırk’ diyor. Bu debdebeye, bu israfa, şaşaaya dur demek lazım. 7 Haziran günü hepimiz ampulü sola çevireceğiz,

SEN ZATEN KOALİSYONSUN

Ne diyor, ‘ben aldatıldım’ diyor, kim aldatmış? Cemaat aldatmış… Seni cemaat aldatıysa Obama ile Putin sana kim bilir neler yapmıştır. Şuradaki dönerci, dese ki ‘beni aldattılar’ dükkanını bile işletemez… Bu kadar çabuk aldatılan birisi, bu memleketi yönetemez.

Geçenlerde 400 milletvekili istiyordu, sonra vazgeçti 330 dedi, şimdi ondan da vazgeçti 276 istiyor. Sonra da diyor ki; ‘koalisyonlar kötüdür, koalisyonlar krizdir’ diyor. Senin partin başlangıçtan beri koalisyon, cemaatlerle koalisyon değil misin, sen zaten koalisyonsun.

SOYGUNA ENGEL OLUP KAYNAK BULACAĞIZ

İktidar olduklarında ilk işleri ’nereden buldun’ yasasını kaldırmak oldu. Şimdi giderken de ‘nereden bulacaksın, kaynak nerede?’ diyor.

Ey ampul partisinin üst düzey yöneticileri! Sen CHP’ye nereden bulacaksın diye soracağına ayakkabı kutularının içindeki dolarların kaynağını sordun mu?

2002’de her gittiği meydanda çay-simit hesabı yapıyordu atık meydanlarda çay simit hesabı yapıyorlar mı?

Artık ufak işlere bakmıyorlar, trilyonlara bakıyorlar, sıfırlıyorlar sıfırlıyorlar elde yine 30 milyon Euro var, 90 trilyon var.

EMEKLİ İKİ MAAŞ İKRAMİYE ALACAK

Kim ne derse desin Balıkesir’de 245 bin emekli var, Türkiye’de 11 milyon emekli var. Bizim iktidarımızda Ramazan bayramında, kurban bayramında iki maaş ikramiye vereceğiz emeklilere. Emekli ‘torunuma bayramda nasıl harçlık vereceğim’ diye düşünmeyecek.

Ey bu memleketi soyanlar! Ey bu memleketi bölenler, Ey bu memleketi 13 senedir yiyenler. Kaynağı nereden bulacaksın diyorlar. Bin liralık bardaktan su içmeyeceğiz al sana para… 700 bin liralık kol saati takmayacağız alsana para. Biz kaynağın israfta olduğunu,sarayda olduğunu biliyoruz. Başbakan var ya Dışişleri Bakanı iken aylığı 49 bin liralık konutta oturuyordu. Bizim dışişleri bakanımız 49 bin liraya kiralık konutta oturmayacak, al sana kaynak.

Aileden sorumlu politikalar bakanlığın aylık kirası 765 bin lira. Biz,765 bin liraya kirada bakanlık yapmayacağız al sana kaynak, al sana para.

BÖYLE VİCDANSIZLIK OLMAZ

Büyümeyi artırarak 60 katrilyon para kazanacağız al sana para. Kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına alacağız zengin de fakir de aynı vergiyi verecek. Kayıt dışını kayıt içine alacağız 100 katrilyon lira da burada var; alsana para, al sana kaynak…

İnterneti, you tube’u yasaklamak için 1 milyar lira harcadılar. Biz, interneti serbest bırakıp 1 milyarlirayı da buradan kazacağız.

YÖK’ü kapatacağız 40 trilyon para da buradan gelecek. Ormanbakanı bir araç kiralamış aracın fiyatı 887 bin lira ama 904 bin liraya kiralamışlar. Böyle vicdasızlık olur mu?!

BİRİNCİ SINIF DEMOKRASİ KURACAĞIZ

Demokratik bir hukuk devlet, dış dünyada saygın bir devlet kuracağız, yabancı yatırımcı gelecek. Türkiye’nin birinci sınıf demokrasisine imrenen yatırımcı, yatırım için sıraya girecek. 20 milyar dolar yapan sermaye getireceğiz alsana kaynak. Türkiye bu gün yalnızlığa itilmiş. Türkiye 7 ülkeden büyük elçisini çekmiş. Suriye’de; İsrail’de Yemen’de Vatikan’da büyük elçimiz yok. Türkiye uluslar arası yalnızlığa gidiyor. Türkiye’nin başı belada. Ermeni sorunu için uyarmıştık. 2002’de sözde Ermeni soy kırımını tanıyan ülke sayısı 12 idi şimdi 22 oldu.

Neden Trakya’dan sonra ülkeler zengin, neden Türkiye fakir. Benim insanım bunu hak etimiyor.

 

İŞSİZ EVLAT VERGİSİ

Türkeyi’nin sosyal güvenlik uygulamalarını da eleştiren İnce, haksızlıklarason verileceğini söyledi.

İnce, “Bizim iktidarımızda tarımsal üretimde kullanılan mazotu 1,5 liraya vereceğiz. Halkı ucuz bin ev sahibi yapacağız.

Türkiye’de ‘işsiz evlat vergisi’ var. Çocuğun işi yok babası, bu işsiz evladı için genel sağlık sigortası ödüyor. 7 Haziran ‘da ilk işimiz bunu kaldırmak olacak.

Bizim iktidarımızda sözleşmeli öğretmen, vekil öğretmen olmayacak, öğretmenlik asli bir iştir.

140 bin öğretmen açığını tamamlayacağız. Kredi kartlarında, tüketici kredilerinde faizlerin yüzde 80’i silinecek” dedi.

İTİBAR SARAYLA OLMAZ

Ey haramzadeler, bu fukara halk, ‘sarayı niye yaptın?’ diye sorunca verdiği; cevap ‘memleketin itibarı’ dedi. Bir memleketin itibarı sarayın büyüklüğü ile olmaz.

İtibar bilimdir, itibar hukuktur, adalettir. İtibar budur. 17 milyon yoksul var. Bir milyon kişi açlık sınırının altında yaşıyor, korkan bir medya, susturulmuş iş adamı var.

Sokakta Özgecan’ı koruyamadılar, Ege’de adalarımızı koruyamadılıar, Musul’da konsolosumuzu, Süleyman Şah Türbesini koruyamadılar. Soma’da madencimizi koruyamadılar” dedi.

Yalova Milletvekili Muharrem İnce, konuşmasınü dinleyenlere “Bir çivi bir nalı kurtarır, nal bir atı, bir at bir yiğidi kurtardır, bir yiğit memleketi kurtarır” sözünü hep birlikte tekrarlatarak son vererek, iktidar içinherkesin çalışması çağrısında bulundu.

CEMİL YURTMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.