Balıkesir Merhaba Gazetesi

Aleviler’den Başkan Avcu’ya yoğun ilgi

Aleviler’den Başkan Avcu’ya yoğun ilgi
08 Kasım 2014 - 0:09

Genel

Bigadiç Belediyesi tarafından Muharrem Ayı Yas-ı Matem Orucunun sona ermesi nedeniyle alevi vatandaşlara aşure dağıttı.

Muharrem Ayı Yas-ı Matem Orucunun sona ermesi nedeniyle altı alevi köyünde aşure etkinliği düzenleyen ve konuklarını selamlayan Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, “Sevgili Canlar, orucunuzun ve niyetlerinizin Hak divanında kabulünü niyaz ederim” dedi.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu’nun  Kozpınar, Akyar, Güvemçetmi, Elyapan, Özgören ve Yeşildere Mahallerinde düzenlediği aşure etkinliğine Bigadiç Belediye Meclis Üyesi Resül Bintepe, AK Parti Bigadiç İlçe Başkanı Neşet Akbıyık ve kalabalık davetli topluluğu katıldı.

Hiçbir ayrım gözetmeksizin ilçede yaşayan herkese destek olduklarını, herkesi bir kardeş gibi gördüklerini ifade eden Başkan Avcu, Bigadiç’te yaşayan herkesin sorunlarını çözmenin ayrıcalıksız olarak hizmet vermenin en asli görevleri olduğunu belirtti.

Avcu sözlerini şöyle sürdürdü: “hizmet vermenin en asli görevleri olduğunu ifade eden Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, ”Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammet’in sevgili torunu, Hz. İmam Hüseyin ve 73 Kerbela Şehidinin aziz ruhlarının yüzü suyu hürmetine tutulmuş olan yası matem oruçlarınız daima insanlık âlemine Barış ve Huzur vesilesi olması dileklerimle herkesi selamlıyorum. Tüm dilek ve arzum odur ki çeşitlilik içeren aşure çorbamız kardeşliğimize ve barışa Bigadiç’imize ve Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne katkı sağlamasıdır”

HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.