Balıkesir Merhaba Gazetesi

ALGEM çare olacak

ALGEM çare olacak
04 Mayıs 2015 - 0:36

Genel

Altıeylül Belediyesi Gelişim Merkezi’nde vatandaş ALKART ile alışveriş yapabilecek, yaşlıların bakımın yapılacağını merkezde meslek kursları açılacak, kurs binasında kreş de olacak.

Kısa adı ALGEM olan ve Gazi Osman Paşa (GOP)

mahallesinde bulunan Altıeylül Belediyesi Gelişim Merkezi’nde (ALGEM) mahalle sakinleri ile istişare toplantısı yapıldı. Toplantıya Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, AK Parti Milletvekili Adayı Ayşe Kardaş, AK Parti Altıeylül Kadın Kolları Başkanı Esengül Yıldırım, Belediye Meclis Üyesi Yasemin Akkol, GOP Muhtarı Şinasi Çağlı, Yıldız Muhtarı Fayiz Kayacan katıldı.

Başkan Zekai Kafaoğlu. AK Parti milletvekili adayı Ayşe Kardaş’a, muhtarlara ve mahalle halkına ALGEM’i gezdirdi. ALGEM çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Kafaoğlu, “Merkezde meslek edindirme kursları ve kursiyerlerin çocuklarını bırakabileceği kreş bulunacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ALKART sistemi ile buradan alışveriş yapabilecek. Yaşlı vatandaşlarımızın kişisel bakımları burada yapılacak. ALGEM içerisinde kültürel ve sosyal birçok etkinlik ve proje hayata geçecek” dedi. Ayşe Kardaş binaya hayran kaldı, güzel çalışmalarından dolayı Başkan Kafaoğlu’na teşekkür etti.

SÖZLERİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ

Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen ve fikir alışverişinde bulunan Altıeylül Belediye Başkanı Kafaoğlu, “Seçimden önce ne söylediysek hepsini yerine getiriyoruz. Sizlerle hizmetkârlık yapmaya geldik. Her zaman sizlerleyiz ve sizlerin içindeyiz. Biz oy değil gönül alma derdindeyiz. Milletvekili aday listelerinde diğer partilerde kadının adı yok ancak AK Parti listelerinde 3 kadın adayımız var” dedi.

Başkan Kafaoğlu, belediye olarak 2 bin 500 çöp konteyneri dağıtıklarını belirterek; “Konteynerleri dağıtmaya GOP, Yıldız, Sütlüce ve Gümüşçeşme mahallelerinden başladık GOP mahallesine 40 adet dağıttık ve her alımda dağıtmaya devam edeceğiz. 5 yıl içerisinde herkesin çöp konteyneri olacak” açıklamasında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.