Balıkesir Merhaba Gazetesi

ALGEM DUALARLA AÇILDI

ALGEM DUALARLA AÇILDI
16 Mayıs 2015 - 0:14

Genel

 

Altıeylül Belediyesi tarafından Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde kurulan Altıeylül Gelişim Merkezi ALGEM, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu tarafından dualarla hizmete açıldı.

Altıeylül Gelişim Merkezinin açılış törenine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Vali Mustafa Yaman, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale,  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti Milletvekili Tülay Babuşçu ile davetliler katıldı.
Yapılan açılış konuşmalarının ardından dualarla açılan Altıeylül Gelişim Merkezi ALGEM içerisinde sosyal market, dershane, meslek edindirme kursları, kreş, bakım odaları, sergi salonları ve toplantı salonları ve çeşitli sosyal faaliyetlerin sürdürüleceği alanlar olacak.

“Anneler çocuklarıyla gelecek”
ALGEM açılış konuşmasında konuşan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “ALGEM faaliyete geçiyor. ALGEM’ de sosyal market, dershane, meslek edindirme kursları, kreş, bakım odaları, sergi salonları ve toplantı salonları ile hizmet verecek. ALGEM Altıeylül Gelişim Merkezi. Meslek kurslarına çocuklu aileler katılamıyorlar ama biz onları da düşündük. Anneler kurslara çocukla birlikte gelecek, anneler kurs alacak çocuklarda kreşte duracak. Donanımlı bir merkez açıyoruz.” Dedi.

“ALGEM’ de Sosyal Belediyecilik Olacak”
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da “Balıkesir mutlu insanların olduğu bir il. ALGEM’ de sosyal belediyecilik hizmet verecek. Kurslar, kreşler, psikolog danışmanları ve meslek kursları ile faaliyet gösterecek bu bina için Altıeylül Belediyesi’ne teşekkür ediyor, Altıeylül ilçesine hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

“ALGEM’lerin sayısı artacaktır”
Vali Mustafa Yaman ise “Bu mahallenin ihtiyacına cevap verecek bir mekân. Alışverişler yapılacak, meslek edindirme kursları, psikologlar olacak. Bayanlarımızın çocuklarına kreşte var. ALGEM’lerin sayısı artacaktır.  Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

“Dünyaya Örnek Çalışmalar yapılıyor”
Açılış töreninde konuşma yapan Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, “Sayın Cumhurbaşkanımız, sosyal belediyeciliği adeta bir marka haline getirdi. Ardından da, büyükşehir belediye başkanlarımız ve ilçe belediye başkanlarımız, onun yolundan giderek, dünyaya örnek olacak çalışmalar yapıyorlar. Hayatın her alanında, özellikle insan odaklı sosyal belediyecilik yürütüyorlar. Bugün Altıeylül Belediye Başkanımızın yapmış olduğu böyle bir tesisin açılışında sizlerle beraber bulunmaktan dolayı mutluyum” şeklinde konuştu.
Kurdele kesiminin ardından Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu ve protokol mensupları, ALGEM binasını inceledi ve Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray’dan bilgi aldılar.

ALGEM’ de Neler Olacak
Kısa adı ALGEM olan ve Gazi Osman Paşa Mahallesinde bulunan Altıeylül Gelişim Merkezinde meslek edindirme kursları ve kursiyerlerin çocuklarını bırakabileceği kreş bulunacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ALKART sistemi ile merkezde bulunan sosyal marketten alışveriş yapabilecek. Bakıma Muhtaç Yaşlı vatandaşların kişisel bakımlarının yapılacağı merkezde kültürel ve sosyal birçok etkinlik ve proje hayata geçecek. SAMET AYDIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.