Balıkesir Merhaba Gazetesi

ALGEM’e tam not  

ALGEM’e tam not  
15 Mayıs 2015 - 0:03

Genel

Balıkesir protokolü bugün Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in açılışına yapacağı GOP Mahallesi’ndeki ALGEM’i gezdi.

Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Emniyet Müdürü Feridun Boz, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ümit Demirbaş, Belediye Meclis Üyesi Fikrettin Kocaman, GOP Muhtarı Şinasi Çağlı tarafından incelenen ALGEM, protokol üyelerinin beğenisini kazandı. Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray protokol üyelerine ALGEM hakkında bilgi vererek, yapılan çalışmalar ile Altıeylül ilçesinde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin listesini çıkardıklarını belirtti. Eray, “65 yaş üstü insanları buraya getirerek 2 gün bakacağız, bakımını yapacağız ve burada misafirimiz olurlarken, evleri de temizlenecek. Bu sürekli hale gelecek. ALGEM’de her türlü dikişi gerçekleştireceğiz.  Burada aşçılık kursu da açacağız” dedi.

BALIKESİR MUTLU BİR ŞEHİR

Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir’in mutlu bir şehir olduğunu belirterek, ALGEM hakkında görüşlerini açıkladı. Yaman, “ALGEM’de kadınlarımız meslek edinecek, yaşlılara bakılacak, çocuklarımız burada vakit geçirecek” dedi.

ALGEM’DE GÜZEL ÇALIŞMALAR OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise ALGEM’i çok güzel bulduğunu, yaşlıların bakımları, meslek edindirme ve sosyal işlerle ilgili burada güzel çalışmalar olacağını vurguladı.

ALGEM DONANIMLI BİR MERKEZ

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, ALGEM’de sosyal market, dershane, meslek edindirme kursları, kreşi, bakım odaları, sergi salonları ve toplantı salonları ile hizmet vereceğini vurgulayarak, “ALGEM Altıeylül Gelişim Merkezi. Meslek kurslarına çocuklu aileler katılamıyorlar ama biz onları da düşündük. Anneler kurslara çocukla birlikte gelecek, anneler kurs alacak çocuklarda kreşte duracak. Donanımlı bir merkez açıyoruz” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.