Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘ALIŞMAK ZORUNDA DEĞİLİZ’

‘ALIŞMAK ZORUNDA DEĞİLİZ’
17 Mart 2016 - 0:29

Genel

‘ALIŞMAK ZORUNDA DEĞİLİZ’

CHP Karesi İlçe binasında dün CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın bir basın açıklaması düzenledi. Seçildiği günden bu güne mecliste yaptığı çalışmaları anlatan Akın,  terör ve işsizlik konusunda hükümetin yaptığı çalışmaların yanında yer alacaklarını ifade etti.

Basın açıklamasının başında söz alan CHP İl Başkanı Ender Biçki, ‘Ankara’da meydana gelen hain saldırıyı lanetliyoruz. Terör nereden gelirse gelsin, terör herkes tarafından lanetlenmeli. Terör bir kesimin ya da bir partinin meselesi değildir. Terör hepimizin meselesidir. Bu konuda hükümetin terörle mücadele de atacağı her adımda biz de gereken desteği vereceğiz’ ifadelerini kullandı.

‘Alışmak Zorunda Değiliz’

‘Hükümet Yetkililerin terörle yaşamaya alışmak zorundayız’ söylemini sert sözlerle eleştiren CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, ‘Ülkemizde son yaşanan olaylarla birlikte görüyoruz ki ülkemiz korku toplumu haline getirildi. Ankara’da sivil halkımız hedef alındı. Pek çok masum vatandaş hayatını kaybetti. Ülkenin en iyi korunması gereken yerde, teröristler elini kolunu sallaya sallaya geziyorlar. Ben o saldırı da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, ailelerine ise başsağlığı ve sabırlar diliyorum’ dedi. Milletvekili Ahmet Akın, ‘Bakanımız çıkıyor ve terörle yaşamaya alışmamız gerektiğini söylüyor. Biz alışmak istemiyoruz. Alışamayız. Alışmak zorunda değiliz. Biz tam bağımsız ve huzurlu bir ülkeye alışmak istiyoruz. Birisi çıkıp, kendini aydın zannedip ülke buna alışmak diyorsa en büyük hain odur’ dedi.

‘Sorumluları Onlar’

Akın, ‘Uyguladıkları yanlış politikalar nedeniyle biz bugünlere geldik. Askerimizi, polisimizi, şehit verdik. Bu arada en çok şehidi veren illerden biri de Balıkesir oldu. Tüm şehitlerimize de sizlerin huzurunda rahmet diliyorum. Acılı ailelerine allah sabırlar versin. Şu anda ortaya çıkan tüm bu terörün tek sorumlusu Akp hükümetidir. Bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ülke bu haldeyken onların tek derdi başkanlık sevdası. Bırakalım bu başkanlık sevdasını da ülke huzurunu konuşalım’ diyerek önceliklerin belirlenmesi konusunda hükümete çağrı yaptı.

‘Sınırlarımız Yolgeçen Hanı’

Ülkemizin en büyük sorunlarından birinin de mülteci sorunu olduğunu ifade eden CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, ‘ En büyük sorunlarımızdan biri de mülteci sorunu. Sınırlarımız resmen yolgeçen hanına döndü. Sayıları 3 milyona yaklaşan mülteciler, Avrupa ülkeleriyle pazarlık konusu oldu. Adına ‘Kayseri Pazarlığı’ diyorlar, sanki marifet yapmış gibi. İnsanların hayatlarını pazarlık masalarına konu yapmamaları gerekir. Övünerek ifade ettikleri bu süreç son derece incitici ve yıpratıcı’ ifadelerini kullandı.

‘Ekonomi Çok Kötü’

Ekonominin çok kötüye gittiğini söyleyen CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, ‘Ekonominin geldiği nokta içler acısı. Mecliste bana gelen telefonların çoğu işsizlikle ilgili. Ülkede iş yok,  işsizlik diz boyu. İş yerlerinde işler iyi gitmiyor. Şu an ülkemizdeki en büyük sorunlardan biri de işsizlik. Maalesef işsizliğin en yoğun olduğu yerlerden biri de Balıkesir. Bu konuda hükümetin yapacağı her çalışmaya desteğe hazırız.’ Dedi. Akın, ‘ Gelin beraber oturalım ve bu sorunları hep beraber çözelim’ ifadelerini kullandı.

‘Boş Durmadım’

Seçildiği günden bu yana yaptığı çalışmalar, kanun teklifleri, soru önergeleri, araştırma önergeleri, TBMM genel kurul konuşmaları ile ilgili bilgi veren Milletvekili Ahmet Akın, ‘ Bana verdiğiniz her oyu hem size helal ettireceğim, hem de oy vermeyen her vatandaşı keşke bu adama oy verseydim dedirteceğim’ ifadelerini kullandı.

‘Hakem Kardeşimizin Acısı İçimizde’

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, ‘Geçtiğimiz günlerde amatör kümede oynanan maç sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Halil Berke Aygün’ün acısını içimizde yaşıyoruz. Allah rahmet eylesin. Ailesine sabırlar diliyorum. O maçlarda sağlık ekibi bulundurulması gerekiyor. Bu ihmallere yer yok. Bunun takipçisi olacağım.’ İfadelerini kullandı.

‘O İsimler Sayesinde Bu Mevkilerdesiniz’

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, ‘Bu spor salonlarının, okulların ismi tadilat bahanesiyle değiştiriliyor. Büyük devlet adamlarımızın, Atatürk’ümüzün ismi okullardan siliniyor. Elinizi vicdanınıza koyun. Siz o isimler sayesinde o mevkilerdesiniz. Bu tür oyunlar yapılmamalı çekin ellerinizi o tabeladaki isimlerden.’ İfadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.