Balıkesir Merhaba Gazetesi

ALİŞUURİ KARDEŞ OKULDA

ALİŞUURİ KARDEŞ OKULDA
30 Mart 2015 - 0:11

Genel

Dünyayı bize verseler, neler yaparız neler

Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Alişuuri İlkokulu 3/F sınıfı öğrencileri, Öğretmenleri Cahide Güngör ve Müdür Yardımcıları Ezgi Öner ile birlikte Ayşebacı Şehit İsa Yavaş İlkokulu’nu ziyaret ettiler. Alişuuri İlkokulu öğrencileri ve Ayşebacı Şehit İsa Yavaş İlkokulu öğrencileri kısa sürede birbirleriyle kaynaştılar. Alişuuri İlkokulu öğrencileri hazırlamış oldukları kitapları arkadaşlarına hediye ettiler.  Alişuuri İlkokulu 3/F sınıfından Nehir Demiray’ın “Bizleri kardeş yapan aramızdaki kan bağı değil, kalplerimizdeki sevgidir” sözü bütün öğrencileri etkiledi. Birlikte okulu gezen öğrenciler dayanışma ve yardımlaşmanın tadını doya doya yaşadılar.

BEYZA KARA: Ayşebacı’ya gidince biraz utandım. Sonra bizi okullarını gezdirdiler. Çok mutlu olduk. Beraber seksek oynadık, sonra ip atladık. Sonra gitme vakti gelince biraz üzüldük. Ama giderken kardeş okula hazırladığımız hediyeleri verdik. Çok mutlu oldum.

CEREN AYDIN: Ben oraya gidince çok heyecanlandım. Hediyelerimizi verdik beraber oyunlar oynadık. Çok mutlu oldum. Fotoğraflar çektirdik. Ben Cahide öğretmenimi ve arkadaşlarımı çok seviyorum.

HAMZA DİNÇ: Öğretmenim Ayşebacı Köyü’ne gideceğimizi söylediğinden beri çok heyecanlıydım. Ben bir arkadaşa not defteri kalem ve silgi aldım. Orada oyunlar oynadık. Kitap hediye ettik.

VERDA ÇERİK: Arkadaşlarla tanıştık ikimizde mutlu olduk. Hediyeler ve kitaplar verdik. Okullarının bahçeleri çok büyüktü. Mutluluk da çok büyüktü. Okumaları için kitap hediye ettim bu çok güzel bir davranıştı.

ARDA BOZDAĞ: Ben orada çok eğlendim. Birlikte futbol oynadık. Sonra götürdüğümüz kitapları hediye ettik. Sınıflarını gezdik. Teneffüslerinde beraber oyunlar oynadık ve yeni arkadaşlarla tanıştık.

METİN SAİD KULA: Ayşebacı’ya giderken çok mutluydum. Hepimiz mutluyduk. Futbol oynadık. Ders işledik. Fotoğraflar çekildik.

ÇAĞAN KÜLAHLI: Ben Ayşebacı’ya gidemedim. Çünkü hastaydım. Gidemediğim için çok üzüldüm. Arkadaşlarım ne yaptıklarını söylediler. Çok eğlenmişler.Bende sevindim. Hazırladığım kitapları Ayşebacı’daki kardeşlerimize gitmesine de çok sevindim.

EMİRHAN KASAR: Ben sizi çok sevdim. Çok güzel futbol oynuyorsunuz. Hem de çok sevdiğim kitaplarımı verdim olsun sizde okuyun kitap okumak sizinde hakkınız. Kitap okuyup doktor mühendis mimar pilot falan olun. Çok mutlu oldum sizleri tanıdığım için.

EFE AVCI: Heyecanlı bir gündü. Onları sevdim ve hediyeler verdik. Maç yaptık ve yenildik. Heyecanlı bir maç yaptık. Fotoğraf çekildi. Güzel bir gündü. Maçta ben 2 gol attım. Alperen arkadaşım iyi oynadı.Öğretmenimize bu projeyi hazırladığı için teşekkür ederim. Arkadaşlarımı ve öğretmenimi çok seviyorum.

ELİFNAZ KAYPAK: Kardeş okula gittiğimizde çok heyecanlıydım. Kardeş okulda arkadaşlar edindim. Ve adı da Edaydı. Onu çok sevdim. Cahide öğretmenime bu projeyi hazırladığı için çok teşekkür ederim. Verdiğimiz hediyelerden umarım mutlu olmuşlardır. Öğretmenimi ve arkadaşlarımı çok seviyorum.

MERT GİRAY YALÇIN: Ben haftalar önce hazırlık yaptım. Fakat okulda merdivende bileğimi burktum. Ve gidemedim. Arkadaşlarım anlatınca biraz üzüldüm. Çünkü ben gidemedim ama kitap getirirken mutlu oldum.

ESLEM AKSOY: Ben Ayşebacı Köyü’nde çocuklara okuma kitabı dağıttığımda onlar çok sevindiler ve ben de onlar sevinince be daha mutlu oldum.  Okulu beraber gezdik. İp atladık ve giderken onlara el salladım. Erkeklerde futbol oynadılar.

EKİN BAYKURT: Ayşebacı’ya gittiğimde çok heyecanlandım. Biraz da utandım. Ama sonra alıştım. Bize okulu gezdirdiler. Sonra hediyelerimizi verdik. Hepsi çok mutlu oldu. Ben de çok mutlu oldum. Bana teşekkür ettiler. Bahçede hep beraber doyasıya oynadık.

ALİ EFE ÇAĞLAYAN: Kardeş okulda arkadaşlar edindik iyi vakit geçirdik. Okulda top oynadık çok eğlendik. Biz olduğumuz için ders yapmadıklar ve top oynadık. Çok sevindim sonra okulun önüne geldik ve çocuklara hediye ettik.

GÜLCE ÖRSEL: Ben Ayşebacı’da yeni bir arkadaş edindim. Adı İrem. İrem bana okulunu gezdirdi.  Kendini tanıttı beni bahçede oyunlar oynadı. Onlara hediye verdik. İrem ve arkadaşları bizi çok iyi ağırladılar. Kardeş sınıfıma kucak dolusu sevgiler.

HÜSEYİN CEMAL: Merhaba Ayşebacı. Size kitaplar hediye ettik. Sizinle futbol maçı yaptık. Beraber futbol maçı yaptık siz yendiniz bir dahaki sefere biz yeneriz. Beraber güzel vakit geçirdik. Fotoğraf çekildik. Kitaplarınızı kütüphaneye yerleştirdiniz. Umarım tekrar görüşürüz.

ŞEYMANUR TUNÇ: Öğretmenimiz bir hafta önceden kardeş okulumuza gideceğimizi söyledi. Bütün arkadaşlarım hediyeler hazırlamaya başladık. Hepimizi gideceğimiz günü iple çektik. Okula geldiğimizde çok heyecanlıydık. Hediyelerimizi verdik. Daha sonra oyunlar oynadık. Kızlar ip atladı erkekler futbol oynadılar. Topluca fotoğraf çekildik.

TUĞBA BAŞDEMİR: Ben kendimi iyi hissettim. Onları çok sevdim. En çok da oyun oynamayı sevdim. Onlar da bizi sevdi. Onlara hediye götürdük. Biz onlara hediye verince onlar çok mutlu oldular. Okullarını çok beğendim.

ALPEREN KUTLU: Yeni arkadaşlarla tanıştığımız için mutluyum. Onlara hediyeler verdik. Beraber top oynadık. Bizleri okullarında gezdirdiler. Beraber fotoğraf çekildik. Sonra onlara kitaplar verdik. Kendimi çok mutlu hissettim. Bir günüm çok güzel geçti.

ECE DEMİRBAŞ: Ben oraya gittiğimde çok mutlu olmuştum. Onlara kitaplar verince de mutlu oldum onlar da mutlu oldular. Sonra da bahçelerinde beraber oyunlar oynamıştık ve çok mutlu olmuştuk.

EYLÜL TÜRKMEN: Çok mutlu oldum. Arkadaşlarımı çok sevdim. Çok iyi insanlar.kitaplar ve hediyeler verdik. Onlar da biz de mutlu olduk. Bizleri eminim ki sevdiler.

BAHAR İZEM: 3/F Sınıfı olarak kardeş okulumuza ziyarete gittik. Arkadaşlar edindik. Arkadaşlarımıza kitaplar hediyeler verdik. Oyunlar oynadık. Onlar da biz de mutlu olduk.

NEHİR DEMİRAY: Biz kardeş okul olarak kitap en büyük hediyedir dedik ve kitaplar hediye ettik. Ben de bir arkadaşıma kitap ve kalem hediye ettim. Bütün arkadaşlarla arkadaşlarımla kardeş okulumuzu sevindirmeyi başardık umarım. Kardeş okuluma kucak dolusu sevgilerle. Sizi çok seviyoruz. Paylaşma duygusu bizi çok sevindirdi.

BERKAY DUMAN: Ben kardeş okula gidince çok eğlendim. Onlarla top oynadık. Parkta oynadık. Birbirimize hediyeler verdik. Yeni arkadaşlar edindik.

ZEYNEP SEBEHAT GÜVENÇ: Ben ilk zamanlar biraz utandım ama sonra alıştım. Çok mutlu oldum. Heyecanlandım. Onlar bana sanki kardeş okul değil de gerçek kardeş gibi geldi. Onlar bizi çok sevdi ve iyi davrandılar. Biz de onları çok sevdik. Değer verdik hediyeler verdik. Poşet poşet kitaplar verdik. Buradan onlara kucak dolusu sevgiler gönderiyorum. Onları çok seviyoruz.

GÖRKEM GÜLSEREN: Hazırlığımızı yaptık ve kardeş okulumuzu ziyaret ettik. Tanıştık kitaplarımızı ve hediyelerimizi verdik. Beraber güzel bahçelerinde oyunlar oynadık. Çok güzel ve mutlu bir gün geçirdim.

HAZIRLAYAN: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.