Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Allah belanızı versin’

‘Allah belanızı versin’
29 Ekim 2014 - 0:17

Genel

Türkiye Kamu-Sen, hak arama eyleminde terörü de lanetledi:

Allah belanızı versin

AHP meydanında eylem yapan Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların üyeleri, hükümetin memura enflasyon oranının da altında zam vermesini ve adaletsizliği protesto ederken, şehitler için fatiha okudu, saldırıyı yapanları lanetledi.

Ali Hikmet Paşa meydanında hükümetin, memurlara enflasyonun da altında zam verilmesini protesto eden, zamlar yapılırken ise “bazı kesimlerin kayırıldığını”, “memur ve emeklilerin açlığa mahkum edildiğini” söyleyen Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların üyesi memurlar, Hakkari/Yüksekova’da yaşanan son terörist saldırıyı da lanetledi. Memurlar, şehitler için Allah’tan rahmet dileyip, onlar için Fatiha okurken, teröristleri ve onlara destek olanları da “Allah belanızı versin” diyerek lanetledi.

 

MEMMUN-SEN YATIŞTIRMASI

Hükümetle yapılan toplu görüşmelerde memurların hakkını korumadığını, enflasyonun altında maaş zammına imza attığı belirtilen Memur-Sen konfederasyonuna da isim vermeden sert bir eleştiri yöneltildi. Kamu-Sen Temsilcisi Yılmaz Kuran tarafından okunan basın bildirisinde; “Malum konfederasyon, o zaman ‘tarihi toplu sözleşme imzaladık’ dediklerinde inanmamıştık. Meğer doğruymuş: Tarih, böyle bir rezalet, böyle bir ihanet görmedi. Tarihte hiçbir sendika, işverenin teklifinden düşük zam istemedi. Bunun adına ne sarı sendikacılık ne de memuriyet sendikacılığı denir. Bunun adı; olsa olsa ‘memnun-sen’ sendikacılığı denir. Bu sendikanın adı da Memnun-Sen olur” denildi.

 

MEMURLARIN HAKKI GASP EDİLDİ

Hükümetin uyguladığı ücret politikaları ile memurların haklarının gasp edildiğinin ileri sürüldüğü Kamu-Sen açıklamasında; “Biz Türkiye Kamu-Sen olarak 2013 Ağustos ayından beri, gerçekleri dile getirdik. İmzalanan toplu sözleşmenin defolu olduğunu, memurların haklarının gasp edildiğini ifade ettik. ‘Memnun konfederasyon’ ise 123 lirayı anlata anlata bitiremedi. Bugün memurlar gerçeği gördüler. Takke düştü, kel göründü, akla kara açığa çıktı” denildi. Protesto eyleminde hükümetin, Cumhurbaşkanlığı bütçesini iki katına çıkarttığı, milletvekili maaşlarına zam yaptığı hatırlatırken, PKK ile de pazarlık yapan hükümetin, memurla pazarlıktan kaçtığı eleştirisi dile getirildi. Türkiye Kamu-Sen eylemine eski Belediye Başkanı ve Kamu-Sen eski temsilcisi İsmail Ok da katılarak destek verdi. HABER: CEMİL YURTMAN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.