Balıkesir Merhaba Gazetesi

Allah kabul etsin

Allah kabul etsin
09 Nisan 2015 - 0:03

Genel

Balıkesir’in sevilen iş adamlarından hayırsever Mehmet Bolluk, eşi ile birlikte kendi adlarına yaptırdığı lisede bu yıl yedincisini gerçekleştirdiği geleneksel lokma hayrında öğrenciler ile bir araya geldi. Gülser Mehmet Bolluk Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan geleneksel lokma hayrında havanın hayli rüzgarlı olmasına rağmen öğrenciler sıraya girerek lokma almayı ihmal etmedi.

Mehmet Bolluk, lokma yapan kadınlar tarafından bahşiş amaçlı yapılan büyük lokmayı alanca hayli şaşırdı ve lokmacı kadınlara teşekkür etti. Bolluk, “Okulumuzun eğitime açılışının üzerinden tam yedi yıl geçti ve her yıl aynı tarihte lokma hayrı yapıyoruz. Bu geleneğimiz ömrümüz yettiği kadar devam edecek. Bizden sonrada bu lokma hayrımız devam edecek, bizden sonraki kuşak devam ettirecek” dedi. “Balıkesir’de para kazanıyorsak mutlaka bir şeyler yapılmalı diye düşünüyorum” diyen Bolluk, “Biz elimizden geleni yapıyoruz. Hali vakti yerinde olan herkes bir şeyler yapmalı” şeklinde konuştu.

Lokma hayrına Gülser Mehmet Bolluk Anadolu Lisesi Okul Müdürü H. İbrahim Bektaş, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik ve şube müdürleri katıldı.

AHMET İMREN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.