Balıkesir Merhaba Gazetesi

ALLAH’A EMANET

ALLAH’A EMANET
13 Kasım 2014 - 0:20

Genel

***İş Güvenliği ve Sağlığı son dönemlerde daha da öne çıkan ve can kayıplarının yaşanmasıyla kapkara olan yürekleri, yakan ve mutlak önem arz eden bir konu.

***Atatürk Devlet Hastanesi çok tehlikeli sınıfa giren bir devlet kurumu. Peki yeterli önlemleri aldı mı? Yada anlaştığı firma, bu önlemleri ne kadar aldı?

***Objektife takılan bu görüntüler önlemlerin yeterince alınmadığını gösteriyor. Hastane bahçesindeki hasta yakınları ise tedirgin. Başımıza boya kutusu düşecek hastamızdan önce biz hastanelik olacağız diyor.

***İranlı işçilere çalışma izni verildi mi? Peki dün Sina Razai ve Kamuyab Kiyan’ın Atatürk Devlet Hastenesi’nde hele ki yeterli önlem alınmayan iskelede ne işi vardı?

 Hükümetin aşırı hassasiyet gösterdiği işgüvenliğine ve mevzuata uyulması konusundaki söz konusu kurumun yöneticilerinin bu konudaki duyarsızlığı ne anlama geliyor?

İlimizde de olası muhtemel kazaları önlemek mümkün olsa gerek. Hele ki çok tehlikeli sınıfa giren hastanelerde bu konuya özen göstermek can kaybı yaşanmaması açısından büyük önem taşıyor.

Atatürk Devlet Hastanesi boyanıyor. Boyama işlemleri dün başladı. Hafta içerisinde iskeleleri kurularak boya çalışmasına başlandı. Başlandı ama işgüvenliği ile ilgili hiçbir tedbir ve teknik önlem alınmadı. Hani baret, hani emniyet kemeri ,

İş Sağlığı Ve Güvenliği Risk Değerlendirmesi Yönetmeliği 2012 yılında resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikle, Tespit edilmiş olan tehlikelerin her biri ayrı ayrı dikkate alınarak bu tehlikelerden kaynaklanabilecek risklerin kimlerin, nelerin, ne şekilde ve hangi şiddette zarar görebileceği belirlendi.

*Düşünün iskeleden düşme hızı ne kadar zarar verir?

*Düşünün iskele üzerine konan boya kutusu hastane gibi bahçesi yoğun olan bir ortamda birinin başına her an düşebilir mi?

*Düşünün İskele kurulurken çevredeki kişiler için gerekli müdahaleler sizce alındı mı?

*Düşünün çalıştığınız firma bu iş için sigortalı elemanlarını mı ;yoksa Suriyeli vatandaşlarımı çalıştırıyor?

ÖZEL HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.