Balıkesir Merhaba Gazetesi

Alman Kamil Koç Turizm!!!

Alman Kamil Koç Turizm!!!
Prof. Dr. İbrahim Aydın
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
202
09 Ocak 2020 - 7:44

Batı deyince vatandaşımızın aklına teknoloji, Almanya deyince de kalite gelir. Geçmiş dönemde ulaşımda en kaliteli markalardan biri Koç Turizm’di. Yakın zamanda Almanlar tarafından satın alındı. Ülke içinde şehirlerarası ulaşımda bir Alman firmasının boy gösterecek olması halkımızı umutlandırdı.

Alan firmanın Batılı olması, yabancı sermayenin gelişi, ülkemize güvenin devam ettiğinin göstergesi. Bu güzel. Hatta bazı çevrelere göre Arap veya Katar sermayesi olmaması çok daha güzel!!!. Arap sermayesi Avrupa’da birçok futbol kulübü satın alıyor, reklam veriyor ama nedense orada rahatsız olan kimse yok. Hatta dünya 2022 dünya kupası bile Katar’da yapılacak. Neyse konumuza dönelim.

Hatırlasanız geçtiğimiz aylarca birkaç otobüs su ısıtma sisteminden kaynaklı çıkan yangınla yandı ve can kayıplarımız oldu. Bununla ilgili olarak bazı çevreler tarafından farklı iddialar ortaya atıldı. Firmalar, şehirlerarası ulaşımda sıcak, soğuk içecek ve diğer ikramların kaldırılmasını istiyor. Bu yangınlarla bunun altyapısı hazırlandı.  Şok oldum, “O kadar değil yani” dedim. Birçok vatandaşımız çok kötü bir şekilde yanarak hayatını kaybetti. Dediğim gibi bu bir iddia ve beni aşıyor.

Gelelim Alman Kamil Koç Turizme. Alman firma şu yenilikleri getiriyor!!!

  1. İçecek ve yiyecek ikramları kalkacak,
  2. Muavin ve host veya hostesler olmayacak,
  3. 2+1 koltuklu otobüsler olmayacak,
  4. Koltuk numarası olmayacak.

Buyrun buradan yakın!!!. Hani Batı ve Almanya kalite idi. Biz sahip olduğumuz tüm konforu kaybediyoruz. Ülkemizde tutar mı bilmem. Bütün firmalar tasarruf adı ile bu uygulamalara geçerlerse yandı keten helvam.

Düşünün otobüs bileti alıyorsunuz koltuk numarası yok. Otobüsün bagajına bavullarınızı siz yerleştiriyorsunuz. Bayanlar, yaşlılar, çocuklar bu işi nasıl yapacak?

Otobüse bindiniz. Boş yere oturacaksınız. Bay bayan durumu ne olacak? Cam kenarı sevenler, koridorcular…

Ya nerede ineceğimizi bilmiyorsak? Veya gece yolculuğu ve uyuyakalırsak kim uyandıracak bizi?

Otobüs her durduğu yerde bagaja mı koşacağız? Aman yanlışlıkla bizim bavullarımızı alan olmasın diye….

Bagajlar karışırsa, ineceğimiz yeri kaçırırsak sorunumuzu kim çözecek? Tek şöför bütün bu işlerin üstesinden gelebilir mi? Birçok muavin, host ve hostes de işsiz kalacak.

Kafamda deli sorular. Ama olsun Katar firması değil siz ona bakın!!!.

Kalın sağlıcakla…..

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.