Balıkesir Merhaba Gazetesi

ALMANYA’DA GURBETÇİYİM SEVDİKLERİM GURBETTE PEKİ; YA SİGORTAM ?

ALMANYA’DA GURBETÇİYİM SEVDİKLERİM GURBETTE PEKİ; YA SİGORTAM ?
25
15 Mart 2019 - 11:56

Balıkesir Sosyal Güvenlik Kurumu( SGK) Almanya’da yaşayan Türklerin ve aileleri’nin ‘sigorta’haklarına dair bildilendirme toplantısı düzenleneceğini duyurdu. Toplantı Bursa düzenlenecek ve 3 gün sürecek.

Türkiye-Almanya Sosyal Güvenlik Sözleşmesine göre, Almanya’da çalışan vatandaşlarımız ile bu kişilerin aile bireyleri sosyal güvenlik haklarını Türkiye’de de kullanma hakkına sahip. Türk ve Alman vatandaşlarını sosyal güvenlik hakları konusunda bilgilendirmeye yönelik olarak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Alman Emeklilik Sigortası Kurumları arasında 9-11 Nisan 2019 tarihleri arasında Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde Türkiye – Almanya Danışma Günleri düzenlenecek. Danışma Günlerinden Bursa, Balıkesir, Bilecik ve Yalova illerinde ikamet eden Türk ve Alman vatandaşları ile bu kişilerin aile bireyleri yararlanabileceklerdir.

TÜRKİYE ALMANYA DANIŞMA GÜNLERİ

Danışma hizmeti, Türkiye-Almanya Sosyal Güvenlik Sözleşmesinin öngördüğü sosyal güvenlik haklarına (yaşlılık, malullük, ölüm ve hastalık halinde sağlanan yardımlar) ve yurtdışında geçen sürelerin borçlanma yoluyla değerlendirilmesine ilişkin soruların Türk ve Alman uzmanlarla birebir yapılacak görüşmelerle cevaplandırılması şeklinde gerçekleştirilecek. Danışma hizmeti ücretsiz olarak Türkçe ve Almanca olarak verilecek. Danışma hizmetinden yararlanmak isteyenlerin 0312 432 12 26 ve 0312 432 12 29 numaralı telefonlardan randevu almaları ve danışma gününe mutlaka kimliği, Türk sigorta sicil numarası, Almanya’da bulunduğu sıradaki ikamet ve çalışma yerlerine ait belgelerle gelmeleri gerekiyor. Türkiye – Almanya Danışma Günleri’ne ait bilgiler şöyle: Danışma Günlerinin yapılacağı yer: Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Demirtaşpaşa Mh. İnönü Cd. N:114 Osmangazi/BURSA 09/04/2019 Salı saat 10:00 – 17: 00 Çarşamba Saat 09:30 – 17: 00 Perşembe saat 09:30 – 17: 00

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.