Balıkesir Merhaba Gazetesi

ALT YAPI SORUNU ÇÖZÜLSÜN

ALT YAPI SORUNU ÇÖZÜLSÜN
15 Mart 2016 - 0:28

Genel

ALT YAPI SORUNU ÇÖZÜLSÜN

  1. Gündoğan Mahallesi Muhtarı Nihat Emer, mahallesinin sorunlarını, yetkililerden isteklerini B.MERHABA’ya anlattı. Yeni kurmuş oldukları Altıeylül Merkez Muhtarlar Derneği ile ilgili bilgi veren Muhtar Nihat Emer, derneğin kurucu başkanlık görevini üstleniyor.

Altıeylül Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı ve 2. Gündoğan Mahallesi Muhtarı Nihat Emer, mahallesinin en büyük sorununun alt yapı problemi olduğunu belirtti. Büyük bir mahalle olduklarını ifade eden Muhtar Nihat Emer, mahallesi için banka atm’leri istediğini belirtti.

Mahalleli Muhtarı Muhatap Alıyor

  1. Gündoğan Mahalle Muhtarı Nihat Emer, ‘Mahallemizdeki insanlarla iç içeyim. Her şeyden fedakarlık yaparak vaktimi onlara ayırıyorum. Dertlerini, sıkıntılarını dinliyorum. Bunlara çözüm arıyorum ve elimden geleni yapıyorum. Onlara yardımcı olup sorunlarını çözmek için elimden geleni yapıyorum. Sorunları çözemediğim zaman üzülüyorum. Muhtar olarak bizim de yetkilerimiz sınırlı. Biz vatandaş ile devlet arasında köprü görevi görüyoruz. Gücümüz yettiğince sorunları çözüyoruz. Ama belediyelere de çok görev düşüyor. Biz belediyeye dilekçe veriyoruz. Belediye karşılamıyor, sonuç gelmiyor. Vatandaş bizi muhatap alıyor ve biz muhtarlara kızıyor’ dedi.

Alt Yapı Sorunumuz Var

  1. Gündoğan Mahalle Muhtarı Nihat Emer, ‘ Bizim mahallemizin en büyük sorunlarından biri de alt yapı sorunu. Yağmurlar başladığı anda biz yağmur sularıyla mücadele ediyoruz. Gümüşçeşme, Cengiz Topel ve 1. Gündoğan dan gelen tüm sular bizim mahallemizde toplanıyor. Yer altına gitmiyor sular, mahallemizi göle çeviriyor. Dere yatağı yapılabilir. Dere yatağı olup, Gümüşçeşme’ nin, Cengiz Topel’in, 1. Gündoğan’ın suları oraya gider ve biz de rahat bir nefes alırız’ ifadelerini kullanarak alt yapı sorununun anlattı.

Pazar Yeri Sorunu

Pazar yeri sorunu yaşadıklarını dile getiren Muhtar Nihat Emer, ‘Bizim mahallemizde büyük bir Pazar yerimiz var. Üzerinin kapatılmasını istiyoruz yetkililerden. Bunun için dilekçe verdim. Gerekli başvuruları yaptım ama geri dönüş alamadım. Belediyemiz, Pazar yerinin üzerini kapatacağız diye vaatte bulunmuş zamanında. Ama hisseli arazi olduğu için bunun yapılamayacağını söylediler’ diyerek Pazar yerinin üzerinin kapatılması gerektiğini belirtti.

Altıeylül Merkez Muhtarlar Derneği

  1. Gündoğan Mahalle Muhtarı Nihat Emer, ‘ Altıeylül muhtarlar derneğimizi kurduk. İlçemizdeki muhtarların bir arada ve daha güçlü olmasını amaçladık. Bizim önceliğimiz halkımız. Onların sorunlarını en kısa zamanda çözmek ve isteklerini yerine getirmek için birlikte mücadele edeceğiz. Derneğimiz ayda bir kez toplanacak. Şimdilik toplantı yerimiz benim muhtarlık ofisim olacak. Yetkililerden bir yer talebinde bulunmakta istiyoruz.’ Diyerek vatandaşlar için en iyi hizmeti sağlamaya çalıştıklarını belirtti.ÖZEL HABER KAMİL AKYÜREK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.