EğitimGündemİlçe Haberleri

Alternatif Tıp İçin Kazdağları’na Teknik Gezi

Burhaniye Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Kazdağları'nda düzenledikleri teknik gezide kırsal turizm ve alternatif tıp işletmelerini yerinde inceledi.

Alternatif Tıp İçin Kazdağları’na Teknik Gezi

Burhaniye Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından, turizm bölümü öğrencilerine yönelik Kazdağları’nda kırsal turizm işletmeciliğini tanıtmak amacıyla teknik bir gezi düzenlendi. Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İlhan Deveci’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen etkinlik, öğrencilere sektör hakkında pratik bilgiler sunmayı hedefledi.

Gezi kapsamında ilk durak, alternatif tıp ve apiterapi alanında çalışmalar yürüten Koşan Vadi Kazdağları konaklama tesisi oldu. Burada, işletme sahibi ve çalışanlar tarafından öğrencilere detaylı bir eğitim semineri verildi. Seminerde, tesisin faaliyetleri, işletme stratejileri ve kırsal turizmin önemi hakkında bilgi aktarıldı.

Etkinliğin bir sonraki durağı, kırsal turizm alanında hizmet veren ve tatuta işletmesi olarak bilinen İdamera Çiftliği oldu. Burada da öğrencilere, kırsal turizm işletmeciliğinin incelikleri ve sürdürülebilir tarım uygulamaları hakkında bilgiler sunuldu.

Gezi, Kazdağları Bal Ormanı ve bir butik otelin ziyaret edilmesiyle sona erdi. Bu ziyaretler sırasında öğrencilere, kırsal turizmin doğal kaynakların korunması ve yerel ekonomilerin desteklenmesi açısından taşıdığı önem vurgulandı.

Burhaniye Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muammer Bezirgan, etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, “Üniversite-sektör iş birliği sayesinde öğrencilerimizin eğitim sürecinde sektörel gelişmelere ve dinamiklere vakıf olmalarını sağlıyoruz. Bu şekilde hem mezunlarımızın istihdam piyasasına daha hazır bir şekilde girmeleri hem de sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücüne daha kolay ulaşmaları mümkün olacaktır. Biz okul olarak, öğrencilerimizin turizmin her alanında bilgi sahibi olarak mezun olmalarına gayret ediyoruz. Etkinlikte emeği geçen ve destek verenlere çok teşekkür ediyorum,” dedi.

 

 

Haber: Bülten

Tayvan’dan Havran’a Kültür Köprüsü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu