Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altıeylül amatörlerin yanında

Altıeylül amatörlerin yanında
16 Şubat 2015 - 0:01

Genel

Altıeylül Belediyesi 2. Amatör Küme’de mücadele eden 10 kulübe malzeme desteği yaptı.

Altıeylül Belediyesi, Altıeylül’e bağlı olan ve 2. Amatör küme’de mücadele eden kırsal mahallelerdeki 10 spor kulübüne malzeme yardımında bulundu. Kulüp Başkanları ve yöneticilerinin istekleri doğrultusunda Nergisspor, Gökköyspor, Çayırhisar, Aslıhantepecik, Köylüköyüspor ve Balıklıspor’a top, eşofman ve krampon verilirken, Çandırspor’a forma, krampon, top, Kesirvenspor ve Karamanköyspor’a top, krampon ve eşofman ile Ayşebacıfatihspor’a krampon ve top hediye edildi.

Amatör spor kulüplerine yardımcı olmak için daha önce 1. Amatör Küme’de bulunan takımlara malzeme yardımı yaptıklarını belirten Kafaoğlu şimdi de 2. Amatör Küme’deki ekiplere yardımda bulunduklarını söyledi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan malzeme desteği ile kulüplerin daha güçlü şekilde mücadele edeceğini vurgulayarak, kulüplere başarılar diledi. ASKF Başkanı Metin Mengüç ise bu tür yardımların kendilerini mutlu ettiğini söyleyerek, amatörlerin fedekar olduklarını ve amatör kulüp yöneticilerinn kendi imkanlarıyla gençlere hizmet ettiklerini belirtti.

“Belediyenin bu yaptığı yardım bizler için çok önemlidir.” diyen Mengüç, “Amatör spor kulüplerinin yanında olduğunuzu sadece malzeme değil gönülle de desteklediğinizden dolayı tebrik ediyorum” dedi. Külüpler adına konuşan Karamanköyspor Yöneticisi Mehmet Sarı heyecanlandıklarını söyleyerek, “Kırsal mahallelerde sporu yönetiyorsak bunlar sizin sayenizde oluyor. Siz destek olun biz de amatör sporu yüceltmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.