Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altıeylül Belediyespor’un gururu Akat

Altıeylül Belediyespor’un gururu Akat
12 Şubat 2015 - 0:01

Genel

Altıeylül Belediyespor Satranç Kulübü 2015 Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’ndan başarıyla döndü.

Kulüp sporcusu Elifnaz Akat şampiyonada 8 yaş kızlarda 6 puanla ilk 10’a girmeyi başardı ve milli takım havuzuna kalan tek sporcu oldu.

24-30 Ocak tarihlerinde Manavgat’ta yapılan şampiyonadan başarıyla dönen Aylüeylül Belediyespor Satranç Kulübü sporcuları Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret ederek başarılarını paylaştılar.
Kafaoğlu, Altıeylül Belediyespor Satranç Kulübü sporcuları Elifnaz Akat, Sümeyye Çetin, Simay Gül Ceylan ve Tunay Arda Ceylan’ı tebrik ederek, “Sizlerin arkasındayız. Altıeylül Belediyesi’nin ismini duyuruyorsunuz, bu da bizleri mutlu ediyor.

Başta sporcularımız olmak üzere hocalarımızı, kulüp yetkililerini ve aileleri kutluyorum. Satrançta başarılı olan sporcularımız geleceğin Kasparov’ları olacak” dedi. Sporcuların hem sınıf öğretmeni hem de satranç antrenörü olan Nizamettin Güngör ise çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek “Elifnaz geçen yıl 7 yaş kızlarda 8’nci olmuştu. Bu yıl da 74 sporcu arasında ilk 10’a girip, milli takım havuzunda yer aldı. Çalışmalarımızın karşılığını bir kez daha almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Elifnaz’ın başarısını sürekli kılıp, daha da arttırmak istiyoruz” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.