Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altıeylül CHP’den Yitirilenler İçin Taziye Mesajı

Altıeylül CHP’den Yitirilenler İçin Taziye Mesajı
24 Aralık 2020 - 14:58

Altıeylül CHP’den Yitirilenler İçin Taziye Mesajı

 

CHP Altıeylül İlçe teşkilatı adına parti İlçe Başkanı Hakan Şehirli İsmet İnönü ve Altıeylül Meclis Üyesi ve parti Grup Başkan Vekili Hüseyin’in Akyüz’ün yaşamını yitirmesi üzerine kendilerini anan bir taziye mesajı paylaştı.

 

Hakan Şehirli mesajında ülkede devam eden koronavisrüs pandemisine ilişkin değerlendirmelere de yer verdi.

ANMA MESAJI PAYLAŞILDI

CHP Altıeylül İlçe teşkilatı adına parti İlçe Başkanı Hakan Şehirli İsmet İnönü’nün ebediyete intikal edişinin 47. yıl dönümünde bir anma mesajı paylaştı. Hakan Şehirli tarafından teşkilat adına paylaşılan mesajda Altıeylül Belediye Meclis Üyesi Grup Başkan Vekili ve Sözcü Hüseyin Akyüz’ün de yaşamını yitirmesinin birinci yılı olduğuna yer verilerek Akyüz’de anıldı. Kaybedilenlerin anıldığı mesajda CHP Altıeylül İlçe Hakan Şehirli tarafından şunlar kaydedildi:

İSMET İNÖNÜ’DE ANILDI

“Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı, Milli Kurtuluş Savaşı’mızın kahramanı, Mudanya Ateşkes Antlaşmasını imzalayan, Lozan’da; “Çok acı çektik, çok kan akıttık. Her millet gibi bağımsızlık istiyoruz ” diyerek, Türkiye’nin tapusu Lozan Antlaşmasının mimarı olan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin İlk başbakanı ve İkinci Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ikinci Genel Başkanı, Türkiye’yi İkinci Dünya Savaşının yıkımımdan uzak tutarak, büyük bir felaketi önleyen, çok partili demokratik hayata geçişi sağlayan, yaptırdığı adaletli seçim yasası ile iktidarı devreden, “Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur” diyen Büyük devlet adamı İsmet İnönü’yü, aramızdan ayrılışının 47.yılında saygı ve minnetle anıyoruz. Ve gerçekten kurtuluş isteyen yurtsever, dürüst ve namuslu insanların artık cesur olma zamanıdır diyoruz.

“HÜSEYİN AKYÜZ ANILDI”

Ayrıca bugün, Balıkesir’deki emek mücadelesi önderlerinden, Altıeylül Belediye meclis üyemiz grup başkan vekili ve sözcümüz Sayın Hüseyin Akyüz’ün vefatının yıl dönümü. Altıeylül Belediye Meclisi’nde yaptığı ilk toplantısında CHP grubu adına Hüseyin Akyüz; “Sayın başkan, değerli divan üyeleri, çok değerli Balıkesir’imizin, Altıeylül’ümüzün meclis üyeleri. Hepinizi Cumhuriyet Halk Partisi adına saygı ile selamlıyorum. Muhalefet olarak, biz bundan sonra bu mecliste halkımız için yapılacak her türlü olumlu kararlara olumlu şekilde yaklaşacağız. Yanlış olduğunu düşündüğümüz, bizim tarafımızdan eksik olan şeyleri burada tartışarak bunun doğrusunu bulmaya çalışacağız. Biz böyle bir karar aldık grup olarak.” diyerek belediye meclisinde yapacağımız çalışmalarda izleyeceğimiz yol haritamızı ilan etmişti.

“RANTIN DEĞİL HİZMETİN YANINDAYIZ ”

Güzel ilçemiz Altıeylül’de yaşayan 183 bin vatandaşımızın temsilcisi olarak, meclis çalışmalarımızı bu anlayış doğrultusunda yürütmekteyiz. Rantın değil, halka hizmetin yanındayız. Kimsesizlerin kimsesi, halkın derdine derman olmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda, Hüseyin Akyüz’ü aramızdan ayrılışının birinci yılında saygı ve rahmetle anıyoruz.

HASTALARA ŞİFA DİLEDİ

Mesajda CHP Altıeylül İlçe Hakan Şehirli mesajda ülkede etkisini sürdüren kovid-19 salgınına ilişkin değerlendirmelere de yer verdi. Salgının ülkedeki durumunun ağırlaşmakta olduğunu ifade eden Hakan şehirli, salgın sebebi ile hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet ve hastalara acil şifa dileklerinde bulundu. Hakan Şehirli kovid-19 pandemisi ile ilgili olarak şunları dile getirdi;

“MİLLİ BİR SORUN HALİNE GELDİ”

“ Pandemi süreci milli bir sorun haline geldi. Bu zor günler milli birlik ve dayanışma günleridir. Gün dayanışma günüdür. Millet can derdine düşmüşken, ülkeyi yönetenler, birleştirici olamadığı gibi, İstanbul, Ankara, İzmir, başta olmak üzere, muhalefet belediyelerinin pandemi sürecinde halka yapılacak yardım çalışmalarını engelleyen uygulamalarını üzülerek izliyoruz. Bu yardımların halka ulaşmasını engellemeye çalışanlara, “Sen vatandaştan yana mısın, yoksa Korona virüsten yana mısın? Diye sormak gerek.

“ALTIEYLÜL PANDEMİNİN MERKEZİ GİBİ”

Pandemi sürecinde ilimizde tablo giderek ağırlaşıyor. Altıeylül ilçemiz ise pandeminin merkezi gibi. İlçemizde tam bir can pazarı yaşanmakta. Bizler, CHP belediye Meclis üyeleri olarak, Altıeylül Belediyesinin pandemi ile mücadelesinde, Altıeylül’ümüzün sağlıklı huzurlu günlere kavuşması için, üzerimize düşen çalışmaları yapacağız. Denetleme görevimizi de aynı hassasiyetle yerine getireceğiz.

YENİ YILI KUTLADI

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun; “Belediyecilik halkın derdine derman olmaktır! Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizi halkımızla buluşturacağız.” diyerek bizlere verdiği görev doğrultusunda COVİD -19 pandemi salgınının olumsuz etkilerine rağmen, pandemi koşullarına uygun önlemler alarak çalışmalarımıza devam etmekte ve yerel iktidara yürümekteyiz. Yeni yılın tüm vatandaşlarımıza sağlık ve huzur dolu günler getirmesini dileriz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.