Balıkesir Merhaba Gazetesi

ALTIEYLÜL İLÇE KONGRESİNDE HEYECAN

ALTIEYLÜL İLÇE KONGRESİNDE HEYECAN
14 Ocak 2015 - 0:04

Genel

Ak Parti Kadın Kolları ve Gençlik kolları olağan genel kurulu dün Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezinde yapıldı. Kongreye Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu,Altıeylül ilçe başkanı Ümit Demirbaş, Belediye meclis üyeleri kadın ve gençlik kolları delegeleri katıldı.

Altıeylül İlçesi Kadın Kolları kongresinde 200 delegeden 198 oy kullanıldı. Kadın Kolları Başkanı Esengül Yıldırımın hizmet heyecanını delegelerle paylaştı. Altıeylül Gençlik Kolları Başkanı Talha Yurdakök ise 125 oy alarak seçildi. Gençlik Kolları Başkanı Yurdakök ekibinden birlikte çalışma ve kazanma sözü aldı.

BAŞKAN KAFAOĞLUNDAN GÖNÜL KÖPRÜLERİ VURGUSU

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu kongrede yaptığı konuşmada Recep Tayyip Erdoğan sevdalıları selam olsun sizlere diyerek uzun süre alkış aldı. 30 Martta sandıklardan patladık diyen Başkan Kafaoğlu kongre günlerimiz bayram günlerimizdir’ dedi. Başkan Kafaoğlu, ‘Mutlu insanların şehri Altıeylül sloganından hareketle ’Biz mutlu olamazsak mesul olduklarımızı da mutlu edemeyiz. Altıeylül mutlu insanların şehri. Bu anlayıştan hareketle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Altıeylül Kadın Kolları ve Gençlik Kolları eski ve yeni yönetim seçim başarısında büyük çaba sarf ettiler. Seçimi kazanmak için gönül köprüleri kurmak gerekir. Teşkilat mensubu arkadaşlarımıza bunu tekrar hatırlatmak istiyorum. Kongremizin Altıeylül’e Balıkesir’e ve ülkeye hayır getirmesini diliyorum’ ifadelerini kullandı.

KADIN KOLLARI ÖNCELİKLERİNİ BELİRLEDİ

Kadın Kolları Başkanı Esengül Yıldırım’ın heyecanlı ve samimi bulunan konuşması şöyle oldu: Göreve geldiğim gün itibarı ile partimin amaç ve hedefleri doğrultusunda gece gündüz çalışarak yol arkadaşlarımla birlikte çalıştık. Sorumlu olduğumuz tüm bölgelerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun yeni vizyon çerçevesinde 2023 ve2071 hedeflerini anlatmak. Kurtuluş Savaşında kadının gücünü bir daha anlatmıştır. Komşusu açken tok yatan bizden değildir öğretisini hayat felsefesi haline getirip içinde bulunduğumuz camianın bu felsefeye olan yakınlığını baz alarak imkanlarımızın elverdiği ölçüde dil, din ırk mezhep ayrımı yapmadan her ferdin ihtiyacını karşılamak önceliğimiz olacaktır. Esengül Yıldırım’ın yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Tuğba Dikilitaş, Selda Poyrazlı, Nilgün Tanrıkulu, Yasemin Akoğlan, Sena Şen, Fatma Özkan, Neslihan Atlı, Meral Yılmaz, Hülya Kurt, Mine Tophanecioğlu, Zeynep Ardıç, Ayşenur İnci, Meral Çalt, Serpil Solak, Dilek Erdoğan Karakaya, Şükran Kurnaz, Sevinç Kumral, Emine Kabaca, Saadet Çam, Melek Akbaş, Esin Erden, Mihriban Baygönül, Beyza Oruç, Zuhal Cangül, Muzaffer Gülgeç, Esra Bakmaz, Sevgi Kalay, Semanur Çalışkan.

GENÇLİK KOLLARI

Gençlik Kolları Başkanı Talha Yurdakök ise ‘Genciz içimiz kıpır kıpır kanımız diri yarınlara dair heyecanımız var diyerek kalp kırmayı Kabe’yi yıkmakla eş gören bir medeniyetin evlatlarıyız’ dedi. Tarihi örnekler vererek gençlik kollarından birlikte koşturma sözü aldı. Talha Yurdakök’ün yönetim kurulu ise şu isimlerden oluşuyor; Ahmet İnan, Ahsen İrem Şen, Alper Altınöz, Ayşe Gezer, Barış Olcan, Bilal Ceyhan, Büşra Güler, Enes Gümüş, Fatih Aksoy, Feray Gacar, Halil İbrahim Afşin, Kemal Avcı, Kutalmış Çagatay, Mesut Coşkun, Mustafa Ayer, Mustafa Köse, Niyazi Güzsoy, Ömer Çelik, Ömer Poyrazlı, Özgür Yılmaz, Recep Avcı, Samet Güneş, Serdar Tarakçı, Tahir Karataş, Tarkan İnanır, Veysel Karani Eğilmez, Yunus Emre Güneş, Harun Öz, Zeki Barlin

HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.