Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altıeylül ile Ümraniye kardeş şehir oluyor

Altıeylül ile Ümraniye kardeş şehir oluyor
12 Aralık 2014 - 0:01

Genel

Altıeylül Belediyesi ile İstanbul’un Ümraniye Belediyesi arasında yapılan ilk görüşmelerin ardından kardeş şehir protokolü de yakında imzalanacak.

Ümraniye ile kardeş şehir olma yolunda ilk adımı atan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, beraberinde bir heyetle birlikte Ümraniye Belediyesi’ne ziyarette bulundu.Başkan Kafaoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan’ı başkanlık makamında ziyaret etti.Ziyarette Ümraniye Kızılay Başkanı Hüseyin Can ve belediye birim müdürleri de hazır bulundu. Yapılan ziyarette, Ümraniye Belediyesi ile Altıeylül Belediyesi’nin kardeş şehir olmaları yönünde fikir birliğine varıldı.

Altıeyül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, ziyaret sırasında yaptığı açılamasında; “Kardeş şehir olma yolunda ilk adımımızı atıyoruz. Her iki ilçenin karşılıklı işbirliği içinde olmasını temenni ediyorum. Atılacak imzaların ardından kardeş şehrimizle işbirliği içinde önemli çalışmaları birlikte yapacağız. Kardeş şehir olma yolunda öncü olan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür ediyoruz”dedi.

Görüşme sonrasında, iki belediyenin de karşılıklı işbirliği protokolünü önümüzdeki günlerde törenle imzalayacakları ifade edildi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.