Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altıeylül israfı önlüyor

Altıeylül israfı önlüyor
26 Mart 2015 - 1:14

Genel

Altıeylül Belediyesi, ilçede bulunan ortaokul ve liselerde sofrada atık ve israfı önleme konulu seminer düzenleyecek.
İSRAF ÖNLENECEK
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül ilçesinde bulunan 42 ortaokul ve lisede öğrencilere Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin desteği ile konferans verileceğini belirtti. Sofrada atık ve israfı önlemenin önemli olduğunu belirten Başkan Kafaoğlu, Türkiye’de bir günde atılan ekmeklerle milyonlarca insanın doyabileceğini vurguladı. Eğitim kurumlarında çocuklara atık ve israf konusunda konferans vereceklerini belirten Başkan Kafaoğlu, eğitimlerin okullar kapanana kadar devam edeceğini vurguladı.
ÇAY VE SİMİTLER BELEDİYEDEN
Başkan Kafaoğlu, komşuluk güzeldir uygulamasını da hayata geçireceklerini belirterek eski komşulukları yeniden canlandırdıklarını söyledi. Önümüzdeki günlerde sokaklarda komşularla birlikte kahvaltı yapacakları dile getiren Başkan Kafaoğlu, çayların ve simitlerin belediyeden olacağını, peynirleri ve zeytinleri vatandaşın getirerek komşuluk bağlarının daha da güçleneceğini belirtti.
BALIKESİR’DE YAMAÇ PARAŞÜTÜ
İkizcetepeler Barajı Türkmen Tepesi’nin Yamaç paraşütü için uygun bir alan olduğunu vurgulan Başkan Kafaoğlu, Türk Hava Kurumu ile görüştüklerini belirtti. Türkmen Tepesi’nde yamaç paraşütü ile ilgili çalışmalar yapmayı düşündüklerini sözlerine ekleyen Başkan Kafaoğlu, “THK yetkilileri Türkmen Tepesi’nin cazibe merkezi olacağını söylüyorlar. Türkmen Tepesi ile hem Altıeylül’ün marka değeri yükselecek, hem de yamaç paraşütü yapanlar için yeni bir alan yapılmış olacak” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.