Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altıeylül’de 23 Nisan coşkusu

Altıeylül’de 23 Nisan coşkusu
25 Nisan 2015 - 0:02

Genel

Altıeylül Belediyesi tarafından, Bosna-Hersek, Makedonya, Sırbistan, Yunanistan’dan gelen 99 çocuk 23 Nisan Çocuk Bayramı sevincini Balıkesirli çocuklarla birlikte paylaştı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Balıkesir genelinde yapılan kutlamaların bir ayağı da Fevzi Çakmak İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak İlkokulu’ndan 420 öğrenciden oluşan gösteri gurupları ve Makedonya’dan gelen ekibin yaptığı gösteriler protokol ve davetlilerden büyük alkış aldı. Okul Müdürü Ayhan Deniz Bayram Programında yaptığı konuşmada “Türkiye Büyük millet Meclisinin Kuruluşunun ve Milli Egemenliğimize kavuşmanın 95. Yıl dönümünü büyük bir coşku, gurur ve heyecanla kutluyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. Yıl Dönümü Kutlama töreninin hazırlaması ve sunulmasıyla emeği geçen herkese, katkılarından dolayı özellikle Altıeylül Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ederken, hepinizin bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
‘SENİN GİBİ OLMAK İSTİYORUM’
Yabancı ekiplere ev sahipliği yapan Altıeylül Belediyesi adına ekipleri karşılayan Kültür ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mesut Eray ise yabancı misafirlerimizin 23 Nisan Çocuk Bayramı için Balıkesir’de olmaktan çok mutlu olduklarını dile getirdi. Etkinliklere katılan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise yanına gelerek kendisine sarılan minik öğrenci Efe Kır ile sohbet etti.  Küçük Efe, Başkan Kafaoğlu’nun ‘Büyüyünce ne olmak istiyorsun’ sorusuna ‘Senin gibi çocukları çok seven iyi bir Belediye başkanı olmak istiyorum’ cevabı verdi.
Etkinliklere Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman,  Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale ve eşi, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve eşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Altıeylül Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Başkan Yardımcısı Mesut Eray, Altıeylül Halk Eğitim Müdürü Süreyya Eray ve davetliler ile veliler katıldı. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.