Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altıeylül’de açılış heyecanı

Altıeylül’de açılış heyecanı
27 Mayıs 2015 - 9:47

Genel

İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde oyun parkları, dinlenme ve spor alanları yapıldı, yüzlerce tür malzeme kullanıldı, 6 adet caminin cephesi aydınlatıldı.  Çalışmalar, toplu açılış ile hizmete açıldı.

Altıeylül Belediyesi tarafından ilçe merkezi ve kırsal mahallede yapılan paklar, çocuk oyun alanları, dinlenme ve spor alanlarının, kırsal mahallelerde tamamlanan 91 adet çocuk oyun parkının da temsilen, toplu açılış töreni  Plevne Mahellesi Aile ve Spor Parkı’nda yapıldı.

Törene Vali  Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale ve Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, AK Parti milletvekili adayı Sema Kırcı ile belediye meclis üyeleri, il müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

PARKLARDA HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Çalışmalar kapsamanda, Aile Parkı, Spor Parkı, İsmail Akçay Parkı, Dinkçiler Pazaryeri, Çiğdem Park, Plevne Semt Spor Sahası yapıldı. Düzenlenen çocuk oyun parkları, park alanları ve spor alanlarına döşenen yer malzemeleri, yapılan yeşil alanlar ve bu alanlara konulan, çocuk parkları oyuncakları, oturma grupları, çöp konteynerleri ve miktarları şöyle: 5bin 30 m2 dökme kavuçuk , 315 m2 karo kavuçuk, 91 takım çocuk oyun grubu, 23 takım fitness aleti, 33 adet piknik masası, 650 adet oturma bankı, 52 adet cami tentesi, 260 metre yürüyüş parkuru, 2 adet tenis masası.

Altıeylül ilçesi sınırları içerisindeki Hacı Hüseyin, Yunus Emre, Süleymaniye, Şoför Evleri ve Aslıhantepecik camilerinin cephe aydınlatılması yapılarak camilerin geceleri de estetik bir görümün kazanması sağlandı.  CEMİL YURTMAN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.