Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altıeylül’de Hayat Boyu Öğrenme

Altıeylül’de Hayat Boyu Öğrenme
04 Haziran 2021 - 11:15

Altıeylül’de Hayat Boyu Öğrenme

Altıeylül Belediyesi’nin de katılımlarıyla geçekleşen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenen 1-7 Haziran  “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” sergisi 10Burda AVM’de Balıkesirlilerin beğenisine sundular.

“HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI”

Altıeylül Belediyesi, sorunu kaynağında ve henüz sorun ortaya çıkmadan çözmeyi hedefliyor. Bu kapsamda özellikle ALGEM(Altıeylül Gelişim Merkezi) birimi aracılığıyla yürütülen faaliyetler göze çarpıyor. ALGEM’in açtığı meslek edindirme kurslarından mezun olan kursiyerler iş hayatına daha tecrübeli ve daha özgüvenli başlıyor. Meslek edindirme kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” sergisi kapsamında 10Burda AVM’de sergilenirken yaşadıkları mutluluk görmeye değerdi.

ALGEM ÜRETİME DESTEK OLUYOR

Sosyal sorumluluk projelerinin kaynağı olan ALGEM ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın yanı sıra düzenlediği kurslar ile de özellikle kadınların yanında olmayı sürdürüyor. Meslek edindirme kurslarının kadınların iş hayatındaki rolünü değiştirdiğini daha önce de görmüştük. ALGEM aracılığıyla gerçekleşen kurslarda da Altıeylül’de yaşayan kadınlarımızın iş hayatındaki rolü tamamen değişti. 2020-2021 eğitim öğretim yılında kurslara katılan 36 kursiyer El Sanatları ve Giyim Üretim Teknolojisi alanında el emeği göz nuru ürünlerini tüm Balıkesirlilere sergilediler. Sosyal belediyeciliğin ayrıca en güzel örneklerinden olan ALGEM ile de kadınlarımızın üretime olan büyük katkıları bir kez daha kanıtlanmış oldular.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.