Balıkesir Merhaba Gazetesi

ALTIEYLÜL’DEN CAMİLERE TENTE

ALTIEYLÜL’DEN CAMİLERE TENTE
27 Nisan 2015 - 0:02

Genel

Altıeylül Belediyesi vatandaşların isteği doğrultusunda camilere tente uygulamasına başladı. Başkan Zekai Kafaoğlu Hacı Hüseyin Camiinde, vatandaşlarla bir araya geldi, cami bahçesine yapılan çalışmaları inceledi.

ALTIEYLÜL’DEN CAMİLERE TENTE

Altıeylül Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler cenaze namazları sırasında cemaatin kötü hava şartlarından etkilenmemesi, yazın sıcaktan, kışın ise yağmurdan korunması amacıyla camii bahçelerine tente çalışmalarıa başladı.

Altıeylül ilçesindeki tüm camileri kapsayacak şekilde planlanan projenin ilk ayakları, pilot uygulama için kararlaştırılan camilerde yapıldı ve 13 camiiye tenteler kuruldu. Açılıp kapanabilme ve taşınabilme özelliğine sahip tente, kullanışlılığı ile camii cemaatinden de tam not aldı. Altıeylül İlçesi’nde bulunan Hacı Hüseyin Camii, Fatih Camii, Bahçelievler Camii, Sam Gökdeniz Camii, Yıldız Camii, GOP Camii, 66 Evler Camii, Ümmühan Hatun Camii, İmam Birgivi Camii, Plevne Camii, Fevzi Çakmak Camii, Fazlı Kuyu Camii ve Karatepe Camilerinde tenteler kuruldu, diğer camilerde de önümüzdeki günlerde kurulacak.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Çoban ve Mesut Eray ile birlikte Hacı Hüseyin Camii’nde pilav-ayran hayrına katıldı, vatandaşlarla sohbet etti, camii bahçesine kurulan tenteyi inceledi. Gündoğan Mahallesi sakinleri Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na hem hayra katıldığı hem de camii bahçesine ihtiyaç olan tenteyi kurdukları için teşekkür etti. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.