Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altıeylül’den Çanakkale Zaferi etkinlikleri

Altıeylül’den Çanakkale Zaferi etkinlikleri
17 Mart 2015 - 0:02

Genel

Altıeylül Belediyesi 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenliyor, bazı programlara da destek oluyor.

Altıeylül Belediyesi, Balıkesir Gençlik Merkezleri, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Balıkesir Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığı’nca ortaklaşa gerçekleşecek etkinliklerde yarın sabah namazında İmam Birgivi Camii’nde Kuran-ı Kerim okunacak ve dua edilecek. Ardından camide Çanakkale’de şehit düşen askerlerin yediği yemeğin aynısı ikram edilecek. Daha sonra Altıeylül Belediyesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Otel Basri’de şehit yakınları ve gazilere öğle yemeği verecek.

Altıeylül Belediyesi 20 Mart gününün akşamında Balıkesir Lisesi Konferans Salonu’nda Çanakkale’nin Destansı 100’ü adlı tiyatro gösterisi gerçekleştirecek. Tiyatro gösterisinde girişlerin ücretsiz olacağı belirtilirken, tiyatro biletlerinin Altıeylül Belediyesi beyaz masasından temin edilebileceği vurgulandı.Gençleşen Türkler Proje Topluluğu’nun oynayacağı tiyatro gösterisinin Faruk Anbaroğlu’nun eserinden yola çıkıldığını ve yönetmenliğini ise Erdinç Ertüzün’ün yapacağı belirtilirken, tiyatroya ilginin yoğun olması bekleniyor. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.