Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altıeylül’den GES Projesi

Altıeylül’den GES Projesi
24 Kasım 2021 - 12:59

Altıeylül’den GES Projesi

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Dallımandıra Mahallesi’nde Altıeylül Belediyesi’nce yapımı devam eden Güneş Enerji Santrali’ni (GES) incelediler.

2019’DAN BU YANA 5 AYRI PROJENİN AÇILIŞI YAPTILAR

Altıeylül Belediyesi, yaklaşık 200 bin metrekareye yakın kilit parke taşı döşeme işini tamamlamış bulunuyorlar. 2019 yılından bu yana Altıeylül’e değer katan 5 tane ayrı projenin açılışını da gerçekleştiren Altıeylül Belediyesi, faaliyete geçen Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’nin açılışı için ise ayrıca Başbakan Sayın Binali Yıldırım’dan gelecek haberi bekliyor.

ALTIEYLÜL’DE “GES” 2022’DE FAALİYETE GEÇECEK

Altıeylül Belediyesi, hayata geçirdiği çevreci yatırımlar ve Dallımandıra’da bulunan 19 buçuk dönümlük arazide yapımı devam eden GES projesi ile Altıeylül başta olmak üzere tüm Balıkesir’e kazandıracağı yeşil enerji sayesinde bir projeye daha imza atıyor. Yaklaşık olarak yüzde 50-60’lık kısmı tamamlanan GES projesinde panellerin büyük bir kısmı yerleştirilerek montajı tamamladılar. Önümüzdeki bir aylık süreç içerisinde de projenin yapımında sona gelinerek 2022 yılı itibariyle de ayrıca kullanımına başlayacaklar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.