Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altıeylül’den Süt Çalıştayı

Altıeylül’den Süt Çalıştayı
27 Aralık 2014 - 0:04

Genel

Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında Altıeylül Belediyesi tarafından yürütülen ‘Altıeylül Hayvancılık Sektörü Master Eylem Planı’ projesinde süt sığırcılığı alınanda çalışan çiftçilere yönelik çalıştay gerçekleştirildi.

Altıeylül Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Çoban ve Mesut Eray ile bazı birim müdürlerinin katıldığı çalıştayda Altıeylül Belediyesi Strateji Müdürü Özgür Aycil bugüne kadar Altıeylül Belediyesi’nin gerçekleştirmiş olduğu yerel ve uluslararası projeler hakkında bilgi verdi. Çalıştayda konuşan Başkan Yardımcısı İsmail Çoban ise “Projemizin süt sığırcılığı alanında farkındalık oluşturduğuna eminim. Damızlık birliğinin eşleştirmede daha aktif rol alması gerektiğini düşünüyorum. Projede emeği geçenlere çok teşekkür ederim” dedi. Güney Marmara Kalkınma Ajansı Proje Uzmanı Önder Uncel çalıştaya katılan çitçilere yeni açılacak teklif çağrısı döneminde Hibe ve Destek Fonlarını anlattı. Balıkesir Üniversitesi Bandırma Yüksekokulunda görevli Prof. Dr. Ergün Demir proje faaliyetlerinde yer alan çiftçilere yönelik anketlerin sonuçlarını değerlendirirken, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 2015 yılı   destekleri, hibe ve fonlar hakkında da Mesut Dur bir sunum gerçekleştirdi.

“İLK 6 AYDA 3. YEREL PROJE”

Çalıştayda yaptığı konuşmada kırsal gelişime önem verdiklerinin altını çizen Altıeylül Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Özgür Aycil “Bu Belediyemizin ilk altı ayı içinde gerçekleştirdiğimiz üçüncü yerel proje oldu. Bu proje stratejik planımızda bahsettiğimiz 4 ana hedeften birisine hizmet eder durumdadır. Stratejik planımızda Kurumsal Gelişim, Kentsel Gelişim ve Kırsal Gelişime yönelik hedefler koyduk. Projemiz Kırsal Gelişime yönelik faaliyet ve çalışmalar içermektedir. Proje sonunda hazırlayacağımız kitap sayesinde ilçemiz ve bölgemizin hayvancılık sektörü alanında Master Eylem Planını yapmış olacağız. Hazırlayacağımız eylem planı bölgede yatırım yapmak isteyen firmalara yönelik kılavuz rehber kitabı olacaktır. Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ederim” dedi. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.