Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altıeylül’e AB’li konuk

Altıeylül’e AB’li konuk
22 Ekim 2014 - 0:08

Genel

Avrupa Birliği Comenius Programı kapsamında Zağnospaşa Ortaokulu’nun bir projesi kabul edildi. “Five Senses” Beş Duyu Projesi kapsamında Polonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya ve İtalya’dan konuklar Balıkesir’e geldi.

Zağnospaşa Ortaokulu tarafından Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan Comenius Çok Ortaklı Okul Eğitimi Programı kapsamında kabul edilen “Five Senses” Beş Duyu Projesi’nin Türkiye ayağı 22-27 Ekim 2014 tarihlerinde Altıeylül İlçesinde gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili bilgi veren Altıeylül Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Özgür Aycil, “Five Sense” projesi kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aycil, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya ve İtalya eğitim kurumlarından öğrencilerin ve öğretmenlerin, 5 günlük program boyunca projenin aktivitelerinin gerçekleştirilmesinin yanı sıra Selçuk, Efes, Bursa, Çanakkale/Asos ve Balıkesir şehir merkezinde de Zağnos Paşa Camisi ve Kuvayi Milliye Müzesi gibi bazı yerlere ziyaretlerde bulunacaklarını bildirdi.

BALIKESİR’İ TANIYACAKLAR

Altıeylül Belediyesi Strateji Geliştirme’den sorumlu Başkan Yardımcısı Mesut Eray ise, Altıeylül Belediyesi’nin 2014-2019 yıllarını kapsayan stratejik planlarında yer alan toplumsal gelişim temasına uygun olarak ilçe sınırları içerisinde bulunan tüm eğitim kurumlarına ulusal ve uluslararası proje yazım ve uygulama desteği sağlanacağını bildirdi. Eray, “Bu amaçla Pamukçu’da bulunan belediyemize ait Sedefne Otel’de Avrupalı misafilerimizi ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Proje faliyetlerini Zağnospaşa Ortaokulu ile beraber organize ederek planladık. Proje sayesinde gelen Avrupalı misafirlerimiz ülkemizi, ilimizi ve ilçemizi yakından tanıma fırsatı elde edecekler” dedi.

Comenius Programı: Öğrenciler ve eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturmayı, iş birliğini güçlendirmeyi, aktif bir Avrupa vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimi için gerekli olan temel becerilerini ve yeterliliklerini edinmelerini amaçlıyor. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.