Sağlıkİlçe Haberleri

Altıeylül’e Mola Evleri Müjdesi

Cumhur İttifakı'nın Altıeylül Belediye Başkan adayı Mesut Eray, özel gereksinimli çocukları olan ailelere umut ışığı olacak bir müjde verdi. Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla yapılan açıklamada, Eray, özel gereksinimli bireylerin ve ailelerinin yaşamlarını kolaylaştırmak için Mola Evleri projesini hayata geçireceklerini duyurdu.

Altıeylül’e Mola Evleri Müjdesi

Altieylule Mola Evleri Mujdesi 1

“Ailelerin hayatlarını kolaylaştıracağız”

Eray, Down Sendromu’nun bir engel değil, ayrıcalık olduğunu vurgulayarak, özel gereksinimli bireylerin ve ailelerinin hayatını kolaylaştıracaklarını belirtti. Özellikle özel gereksinimi olan çocukları olan ailelere hitap eden Eray, devletin sosyal politikalarının yanı sıra yerel yöneticilere de önemli görevler düştüğünü belirtti. Adaylığı kabul edilirse, 1 Nisan’dan itibaren Belediye Başkanı olarak göreve başlaması durumunda özel gereksinimli çocukları olan ailelerin uzun zamandır beklediği Mola Evleri projesini hızla hayata geçireceklerini ifade etti.

İşte Mola Evleri Projesinin Detayları

Eray, Mola Evleri projesiyle ilgili detayları da paylaştı. Bu evler, özel gereksinimli bireyler için günlük ve saatlik refakat hizmetleri sunacak. Bireylerin günlük aktivitelerinde desteklenmelerini ve topluma katılımlarının artırılmasını sağlayacak olan bu merkezler, aynı zamanda özel gereksinimli bireylerin ve ailelerinin yaşam kalitelerini artırmayı hedefliyor. Ayrıca, Alzheimer hastaları için özel imalat sınıfları ve firmalara ait özel eğitim alanları da oluşturulacak. Bu alanlar, özel gereksinimli bireylerin istihdam edilmesine ve üretim süreçlerinde aktif rol almalarına destek olacak.

Özel gereksinimli bireyler bize emanet”

Eray, Altıeylül’de özel gereksinimli bireylerin kendilerine emanet olacağını belirterek, bu projeyle toplumun her kesimine kucak açacaklarını söyledi. Ayrıca, özel gereksinimli çocukları olan ailelerin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için ellerinden geleni yapacaklarını ve Mola Evleri’ni kısa sürede hizmete sunacaklarını vaat etti.

Haber: Bülten

21 Mart: Down Sendromu Farkındalık Günü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu