Balıkesir Merhaba Gazetesi

Elifnaz Akat, Satranç’ta Avrupa 5.si

Elifnaz Akat, Satranç’ta Avrupa 5.si
08 Ekim 2015 - 0:02

Genel

Elde ettiği başarılarla herkesi gururlandıran Altıeylül Belediye Spor Kulübü sporcusu Elif Naz Akat, satrançta yaş grubunda Avrupa 5’incisi oldu.

Altıeylül Belediye Spor Kulübü Sporcusu Elif Naz Akat Hırvatistan’ın Porec kentinde yapılan 2015 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’nda 49 kişinin yarıştığı 8 Yaş Altı Kadın Kategorisinde ilk defa yarıştı. Elif Naz, Avrupa Yaş Grupları Şampiyonasında Avrupa 5’incisi olarak büyük bir başarı elde etti. Elif Naz Akat önceki gün, Antrenörü Nizamettin Güngör ve Satranç İl Temsilcisi Erdem Özgören ile birlikte Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Kafaoğlu Elif Naz’ı başarısından dolayı kutladı.

Altıeylül Belediyespor Kulübü Başkanı Fikrettin Kocaman’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Zekai Kafaoğlu “Elif Naz kardeşimizi tebrik ediyorum. Avrupa beşincisi olması bizleri gururlandırdı. Altıeylül Belediyespor olarak kendisini her zaman destekliyoruz. Önü açı, geleceği parlak. Kızımız hedefini yükseltecektir. Avrupa’daki yarışmada beşinci olmakta kolay değil, zoru başarmışsın tebrik ederim. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

“ÖDÜL ALAN TEK BAYAN SPORCU”

Elif Naz Akat’ın Antrenörü Nizamettin Güngör de “Balıkesir ilinde ilk defa Avrupa Şampiyonasına Elif Naz katıldı. Elifnaz ilk deneyimini yaşadı. 8 yaş altı kategorideki yarışmada Elif Naz beşinci oldu. Tecrübe için gittik, ancak derece ile dönmek bizleri mutlu etti. Başta Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu olmak üzere bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum. Elif Naz’ın hedefi şimdi Avrupa’da üçüncü olmak. Çalışmaya devam, Elif Naz kendisini daha da geliştirecektir. Şampiyonaya 25 sporcu ile katılan Türk Milli Takımı, 5 derece yaptı, bunun birisini de Elif Naz aldı. En güzel tarafı bayanlar kategorisinde ödül alan tek bayan sporcumuz Elif Naz oldu. Bu da ayrı bir gurur ” diye konuştu.

Satranç İl Temsilcisi Erdem Özgören ise, Belediye Başkanı Kafaoğlu’nun desteğine dikkat çekerken, diğer öğrencilere örnek olan Eluf Naz’ın başarısı ile gurur duyduklarını belirtti.

Elif Naz Akat da, “Güzel bir başarı aldım. Müsabakalar zorlu geçti, rakiplerimi yenerek Avrupa beşinciliği unvanını almak güzel bir şey. Beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.