Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altıeylül’ün projesiniçGMK kabul etti

Altıeylül’ün projesiniçGMK kabul etti
19 Kasım 2014 - 0:04

Genel

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na sunulan ‘süt sığırcılığı’ ile ilgili proje onaylanarak, uygulama başlatıldı.

Altıeylül Belediyesi’nin Güney Marmara Kalkınma Ajans(GMKA)Doğrudan Faaliyet Destek programına sunduğu ‘süt sığırcılığı ile ilgili proje kabul edildi ve uygulama başlatıldı.

Proje faaliyetleri çerçevesinde oluşturulan Altıeylül İlçesi Süt Sığırcılığı Strateji Geliştirme Komisyonu, çalışmalarına başladı. Komisyon üyeleri yaptıkları ilk toplantıda; Altıeylül ilçesi, il geneli ve bölgemizde süt sığırcılığı konusunda bilgi alışverişi, ilerleyen dönemlerde yapılacak çalışmalar, hedef grupta yer alan çiftçilere yönelik yapılacak eğitim çalışmaları planlandı.

Altıeylül Strateji Müdürü Özgür Aycil, yaptıkları bu toplantılar sayesinde öncelikle kurumlar arası eşgüdüm ve koordinasyonu sağlamak ve süt sektörünün sorunlarına yönelik çözümler üreten politikalar geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

BAÜ Öğretim Üyesi Ergün Demir de, üniversite olarak bu tür çalışmalara her zaman destek verdiklerini söyleyerek, “proje kapsamında hazırlanan anket sorularının hedef kitle tarafından cevaplandırıldıktan sonra akademik bir değerlendirmeye tabii tutulacağını, verilerin tüm sektörler tarafından kullanabileceğini belirtti. HABER MERKEZİ

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.