Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altınoluk MYO’dan Eğitime Destek

Altınoluk MYO’dan Eğitime Destek
13 Temmuz 2021 - 14:03

Altınoluk MYO’dan Eğitime Destek

TÜBİTAK 4004 tarafından desteklenen ve Burhaniye Bilim Sanat Eğitim Merkezi Matematik Öğretmeni Dr. Satı Ceylan Oral tarafından koordine edilen “Kırsaldan Kozmosa Bilim 2-Kınalı Eller” projesinde ortaokul seviyesindeki 30 kız öğrenciye BAÜN Altınoluk MYO Öğretim elemanları tarafından proje kapsamında teorik ve ayrıca uygulamalı dersler verdiler.

Öğretim Elemanı Dr. Ersin Yanmaz tarafından öğrencilere kimyanın önemi ve yaşamdaki yeri anlatılarak öğrencilere laboratuvar malzemeleri tanıtılmış ve ayrıca bazı kimyasal deneyler öğretildi. Prof. Dr. Selami Selvi tarafından da ülkemizdeki tıbbi ve aromatik bitkilerin önemi ve bunların korunması için alınması gereken önlemler anlatıldıktan sonra uygulamalı olarak bazı tıbbi bitkilerin şifasına ve ayrıca ekonomik değerine değindiler.

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Selvi; verdiği demeçte; talep geldiği sürece ilköğretimden orta öğretim seviyesine kadar her zaman öğrencilere ve ayrıca öğretmenlere akademik yönden destek vereceklerini belirterek; BAÜN Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un da desteklediği şehirle bütünleşmiş bir üniversite olmak için kapılarının her zaman akademik bilgiye ulaşmak isteyen herkes için ayrıca açık olacağını vurguladılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.