Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altınova’da Köy Yollarına Trafik Bağlantısı Artık Daha Güvenli

Altınova’da Köy Yollarına Trafik Bağlantısı Artık Daha Güvenli
04 Ekim 2021 - 12:29

Altınova’da Köy Yollarına Trafik Bağlantısı Artık Daha Güvenli

Ulaşımı daha güvenli hale getirmek amacıyla Altınova köy bağlantı yolu, mezarlık çıkışında sinyalizasyon çalışmalarında sona yaklaştılar.Trafik güvenliği bakımından risk taşıyan ve pek çok canı yitirdiğimiz trafik kazalarının yaşandığı İzmir – Çanakkale yolu Altınova 2’nci bağlantısı, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in girişimleriyle ışıklı sinyalizasyon sisteminin yapımı gerçekleştirdiler.

Kavşakta ayrıca kırmızı ışıkta bekleme sürelerini aza indirmek için yeni teknolojiler de kullandılar. Asfalt altına monte edilen loop dedektörler sayesinde oluşturulan elektriksel manyetik alandan araçların geçmesine göre yeşil ışık sürelerinin belirlenmesi hedeflediler. Böylece trafik ışıkları araç yoğunluğuna göre çalışarak yakıt ve zamandan tasarruf sağlanması hedefliyorlar.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, vatandaşların yoğun olarak kullandığı ve kent merkezinin en önemli noktalarından birini ana yola ve kırsal mahallelere bağlayan kavşakta yıllardır pek çok kaza yaşandığını dile getirdiler. Belediye Başkanı Mesut Ergin, “ Yapılan çalışma, burayı sık kullanan hemşehrilerimizin ortak sorunu olan kazaların önüne geçeceği için oldukça önemlidir” dedi.

Başkan Ergin, yayalar için de gerekli çalışmaların yapıldığını, trafik ve ulaşım güvenliğinin sağlam yapıya kavuşturulduğunu, şehir içi ulaşımın daha güvenli hale getirilmesi için yeni projeler üretmeye devam edeceklerini sözlerine eklediler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.