Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altınova’daki Sosyal Market’le Yüzler Gülüyor

Altınova’daki Sosyal Market’le Yüzler Gülüyor
23 Şubat 2021 - 14:03

Altınova’daki Sosyal Market’le Yüzler Gülüyor

Ayvalık Belediyesi’nin maddi durumu yetersiz vatandaşlara yardım amacıyla açılışını gerçekleştirdiği sosyal markete başvuranlar, her türlü giysi ve ayakkabı ihtiyacını hiçbir ücret ödemeden gideriyor.

ÜCRETSİZ GİYSİ ALABİLİYORLAR

Ayvalık Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet amacıyla Altınova Mahalleevi’nde kurulan sosyal market  yardımlarına devam ediyor. Markete gelen her yaştan vatandaş tepeden tırnağa talep ettiği giysiyi ücretsiz alabiliyor. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, ayakkabıdan, kadın, erkek pantolonuna, kazaktan monta ve çocuk kıyafetlerine kadar her türlü giysi ihtiyacının karşılandığı marketin bir mağaza titizliğiyle çalıştığını belirtti. Ergin, Ayvalıklı bağışçıların desteğiyle toplanan giysilerin, vatandaşlara teslim edilmeden önce çok sıkı bir kontrolden geçirildiğini, giyebileceğine kanaat getirildikten sonra raflarda yer aldığını söyledi.

PEK ÇOK ÜRÜN ÇEŞİDİ VAR

Vatandaşların giyebileceği kalitede temiz giysilerin yer aldığı Altınova Mahalleevi’ndeki markette hiç kullanılmamış giysiler de var. Yardımseverlerin dışında imalatçı firmaların bağışladığı giysiler arasında pek çok ürün çeşidi yer alıyor. Ayrıca Altınova, Küçükköy ve 150 Evler Ali Çetinkaya Mahalle evlerine de teslim edebilirler.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.