Balıkesir Merhaba Gazetesi

ALTYAPIYA 100 MİLYON TL YATIRIM

ALTYAPIYA 100 MİLYON TL YATIRIM
04 Haziran 2015 - 3:59

Genel

 

2004’ ten bu yana Balıkesir Doğalgaz Dağıtım A.Ş’ nin (BALGAZ) Balıkesir’ e 100 Milyon TL Alt Yapı Yatırımı yaptığını ifade eden İşletme Müdürü Ferhat Öztürk, BALGAZ’ ın uluslar arası standartlarda çalışmaları yürüttüğünü ve mükemmellik ödülüne aday gösterildiğini belirtti. BALGAZ işletme müdürü Öztürk Balıkesir’ in doğalgaz yönünden altyapı imalatının yüzde 99’ unu tamamlandığını ve son teknoloji kullanılarak çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

ULUSLARARASI STANDARLARDA HİZMET

BALGAZ’ ın Balıkesir’ de yaptığı her çalışmasında uluslar arası standartlar göz önünde bulundurularak sürdürüldüğünü ifade eden İşletme Müdürü Ferhat Öztürk çalışmaları yüksek hassasiyet gösterilerek yaptıklarını belirterek tüm altyapı sistemlerinin sayısal haritalarını çıkarttıklarını, son teknoloji takip sistemi ile en detaylı bilgiye rahatça ulaşabildiklerini belirti. Hangi alt yapı sisteminin nerden alındığını, hangi kalitede olduğunu, hangi fırından çıktığını en ince detayına kadar kayıt altına aldıklarını belirten Müdür Öztürk “Kurumumuz dışında coğrafya bilgisi sistemi olan, altyapısını en ince detayına kadar kayıt altına alabilen başka bir kurum yok. Alt yapı aşamasında çeşitli sıkıntılar olabiliyor, bunları takibatını yapabilmemiz için bu sistemi etkin kullanmamız lazım” dedi.

MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ

 Balıkesir Kalite standartları olarak iyi derecede olduklarını belirten BALGAZ İşletme Müdürü Öztürk “Şu an da Kalite Derneği (KALDER) üyesiyiz ve Mükemmellik ödülü almaya adayız. Bu adaylık süreci uzun soluklu bir konum, önümüzdeki yıllarda daha etkin bir şekilde bu standartlar çerçevesinde çalışacağız” şeklinde konuştu.

YÜZDE 1 KALDI

Balıkesir merkezde 92 bin 788 adet abone olduğunu belirten Müdür Öztürk bu oranın yaklaşık 85 bin’ i gaz kullandığını belirtti. Gaz kullanımına henüz geçmeyen mahallelerinde olduğunu belirten Öztürk Balıkesir’in yaklaşık yüzde 99 altyapı imalatının tamamlandığını ve yüzde bir’ lik bir kısmın belli sebeplerden dolayı gaz ulaştırılmadığını ifade etti.

YENİ ALAN ÇALIŞMALARI

Yeni alan çalışmalarının başladığını belirten Öztürk “ Şu an Gümüş Çeşme Mahallesinde bir çalışma başlattık onun dışında yeni yapılan binalar için çalışmalarımız oluyor. Balıkesir’ e her yıl yaklaşık 500 civarında yeni bina yapılıyor, bizde bu alanlarda çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

1000 KONUT’ A DOĞALGAZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur katkılarıyla BALGAZ ve Belediyelerin ortak yürüttüğü alt gelirli vatandaşlara ücretsiz doğalgaz bağlantısı ve doğalgaz sobası kampanyası hakkında konuşan Müdür Öztürk “, belediyelerimiz sosyal yardımlaşma kurumlarıyla beraber alt gelirli vatandaşlarımızı bize resmi yazıyla bildiriyorlar, bu kapsamda onların abonelik işlemlerini yapıyoruz, tüm masrafları belediyelerimiz ve balgaz tarafından karşılanıyor. Türkiye’ de bu kadar ölçek de bir sayıda böyle bir proje hiç duymadım, ilk defa gerçekleştirilen bir projede olabilir bu. Hedef 1000 konut şu ana kadar 150 konutun işlemleri tamamlandı” dedi.

24 SAAT ÇAĞRI MERKEZİ

Balıkesirlilere 24 saat hizmet verdiklerini belirten Müdür Öztürk “ 187 acil birimimiz ve 444487 müşteri hizmetleri numaralarımız var. Vatandaşlarımız acil bir durum olduğunda veya bir ihbarda bulunmak istediğinde 7 gün 24 saat bize ulaşabilecek” dedi.

DOĞALGAZ’ IN PARDON’ U OLMAZ

BALGAZ İşletme Müdür’ ü Öztürk kurum olarak yaşadıkları en büyük sıkıntının izinsiz yapılan kazılar olduğunu ifade etti. Dikkatsiz yapılan kazı çalışmaları nedeniyle diğer kurumların doğalgaz altyapısına zarar verdiklerini belirten Öztürk “can ve mal güvenliği tehlikeye atılıyor. Bizim açımızdan doğalgaz’ ın pardon’ u yoktur. Bu gün olmaz yarın başka bir sıkıntıya neden olabilir, bu yüzden sıfır tolerans ile iş yapmaya çalışıyoruz” dedi.

İzinsiz kazıların can ve mal güvenliğini tehdit ettiğini ifade eden Öztürk “ Vatandaşların izinsiz yapılan kazıları gördüğünde 187 acil hattımıza arayıp ihbar etmelerini istiyoruz. Can’ dan önemli hiçbir şey yok” dedi.

SAYAÇLAR YENİLENİYOR

Müdür Öztürk “Ölçü ve ayarlar kanuna göre 10 yılı doldurmuş sayaçların kalibrasyonunun yapılması gerekli”. Önümüzdeki aylarda Balıkesir’ de bulunan ve 10 yılını doldurmuş 4100 adet sayacın kalibrasyonunun yapılacağını belirten Müdür Öztürk “ Birkaç ay içinde 10 yılını doldurmuş sayaçların kalibrasyonlarını yapacağız. Sayaçlar kalibrasyon veya yeni bir sayaç takılarak değişimi sağlanacak. Bu sene içersinde 4100 adet sayacımızın kalibrasyonunu yapacağız bunları sanayi bakanlığımıza bildirdik. Bu kalibrasyon sürecinde hiçbir ücret ödenmeyecek” dedi.

MEMNUNİYET ÖNCELİĞİMİZ

Hizmet sektörü içerisinde yer alan bir işletme ve bu kadar büyük ölçekte iş yapan bir kurum olmalarına rağmen tüketici derneğine en az şikâyet edilen işletmelerden biri olduklarını belirten Müdür Ferhat Öztürk “Yapılan şikâyet oranları yok denecek kadar az. Var olan şikâyetlerle alakalı olarak da her ay hangi konuda sıkıntılar oluşmuş bunların ölçümünü yapıp sıkıntıları gidermeye çalışıyoruz. Böyle olunca memnuniyeti artırmak önceliğimiz olmuş oluyor.” dedi. SAMET AYDIN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.