Balıkesir Merhaba Gazetesi

Amatör Kulüpler’e belediye katkısı

Amatör Kulüpler’e belediye katkısı
14 Ekim 2014 - 10:53

Genel

 

Altıeylül Belediye sınırları içerisinde bulunan 1. Amatör Küme Spor Kulüplerine malzeme dağıtımı gerçekleştiren Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Altıeylül Belediyesi olarak spor ve sporcunun yanındayız” diyerek malzemelerini teslim etti.

Malzeme dağıtımına  katılan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Spor Kulüp Başkanı Fikrettin Kocaman, Altıeylül Spor Kulübü ikinci Başkanı Mehmet Kelemençe, Yakupköy, Gaziosmanpaşa, Halalca, Pamukçu, Yenice, Büyük Bostancı Spor Kulüp yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Spor Kulüplerinine istekleri doğrultusunda verilen malzemeler: Yakupköy Spor Kulübü’ne 25 adet forma takımı, Gaziosmanpaşa Spor Kulübü’ne 18 adet forma takımı, Halalca Spor, Pamukçu Spor, Yenice Spor, B.Bostancı Spor Kulübü’ne 18 adet Krampon, Ovaköy Spor Kulübü’ne ise eşofman takımı ile birlikte tüm spor klüplerine 10’ar adet futbol topu.

Gençlerimizi mutlaka kötü alışkanlıklardan ve sokaklardan uzaklaştırıp boş vakitlerinin değerlendirmeleri sağlayarak sporla tanıştırmamız gerekiyor diye Başkan Kafaoğlu “Bugün Altıeylül Belediyesi olarak spora ve sporculara destek olmak amatör spor kulüplerinin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız. 1. Amatör Ligler başlıyor. Altıeylül İlçemizde de 1. Amatör ligte 7 tane takımımız var. Bu takımların bir kısmının forma, krampon bir kısmının da eşofman, top talepleri oldu. Bunları kulüp yöneticilerine teslim edeceğiz. Altıeylül Belediyesi olarak spor ve sporcunun yanındayız. Belediye olarak da Altıeylül Spor Kulübünü kurduk. Burada da amatör branşlarda, özellikle ferdi sporculara destek vermek istiyoruz. Buralardan gelecekte daha büyük sporcular yetişmesi noktasında ciddi gayretlerimiz ve çalışmalarımız var. Gençlerimizi mutlaka kötü alışkanlıklardan ve sokaklardan uzaklaştırıp boş vakitlerinin uygun şekilde değerlendirmelerini sağlayarak sporla tanıştırmamız gerekiyor. Sporcu kardeşlerimiz mutlaka hayatta daha fazla başarılı oluyorlar. Onun için sporu önemsiyoruz. Spora Altıeylül Belediyesi olarak destek vermeye devam edeceğiz. Şimdi spor kulübü yöneticilerimizi çağırarak malzemelerini teslim edeceğiz” dedi.

Başkan Kafaoğlu’nun sözlerinin ardından konuşan Gaziosmanpaşaspor Kulüp Başkanı Şinasi Çağrı “Altıeylül Belediye Başkanıma ve Altıeylül Belediye Spor Kulüp yöneticilerine yaptıkları malzeme desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim” dedi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.